Įvairūs

„Luminor“ per ketvirtąjį 2021 metų ketvirtį uždirbo 20,7 milijono eurų

„Luminor Bank AS“ paskelbė tarpinę ketvirtojo 2021 metų ketvirčio finansinę ataskaitą. Bankas pagerino veiklos rodiklius ir uždirbo daugiau grynojo pelno nei per tą patį 2020 metų laikotarpį.  

Per ketvirtį stabiliai augo paskolų verslui portfelis, bankas ir toliau buvo aktyvus Baltijos šalių kapitalo rinkose – „Luminor“ buvo pagrindinis dviejų žaliųjų obligacijų emisijų organizatorius.

Aktyviai veikta ir mažmeninėje bankininkystėje, o lapkritį būsto paskolų pardavimo apimtys buvo didžiausios per visą banko istoriją. Savo klientams „Luminor“ pristatė skaitmenines pinigines ir išplėtė bankomatų tinklą. Be to, „Luminor“ atliko pirmąjį aplinkosaugos, socialinės atsakomybės bei gerosios valdysenos elementų  (angl. environmental, social and governance, ESG) reikšmingumo vertinimą tarp pagrindinių suinteresuotųjų šalių (angl. stakeholders materiality assessment).

Grynasis banko ketvirčio pelnas sudarė 20,7 mln. eurų, 11 proc. daugiau nei tą patį 2020 metų laikotarpį, kuomet „Luminor“ uždirbo 18,6 mln. eurų. Pelno augimą didele dalimi lėmė pajamų augimas ir sąnaudų mažėjimas, rezultatą taip pat koregavo paskutinįjį ketvirtį atlikti atidėjiniai abejotinoms paskoloms. 2020 metų pabaigoje šis procesas buvo atvirkščias – atidėjinių portfelis mažėjo, Baltijos šalių verslui ir gyventojams sparčiai atsigaunant po pandemijos pradžios šoko.

Banko kapitalo grąža taip pat didėjo nuo 4,5 iki 5,0 procento, palyginti su tuo pačiu 2020 metų laikotarpiu. Kapitalo pakankamumo rodiklis išlieka labai solidus – gruodžio 31 dieną jis siekė 20,5 proc., neįskaičiuojant 2021 metų pelno.

„Luminor“ banko generalinis direktorius Peteris Bosekas:

„Luminor“ ketvirtąjį ketvirtį sėkmingai augo, nepaisant COVID-19 poveikio ir plintančios infliacijos grėsmės. Esu tikras, kad mes progresuosime ir toliau, nes visa banko komanda išlieka susitelkusi ir siekianti gerinti klientų patirtį bei vykdyti mūsų įsipareigojimus bendruomenėms bei aplinkai. Manau, kad nemaža dalimi sėkmę lemia tinkamai įgyvendinama banko strategija ir komandos, kuria aš didžiuojuosi, pastangos. Žinoma, mūsų laukia dar daug darbo, tačiau mane įkvepia tai, ką jau padarėme, ypač kalbant apie tvaraus kreditavimo veiklą.“

„Luminor“ banko Lietuvoje vadovas Andrius Načajus:

„Praėjusių metų pabaigoje „Luminor“ įtvirtino savo lyderystę verslo bankininkystėje ir būsto paskolų rinkoje, dar sustiprino autoritetą kapitalo rinkose ir tai atsispindi ketvirtojo ketvirčio veiklos rezultatuose. Be to, mes dar kartą įsitikinome, kad vertingiausias mūsų aktyvas yra „Luminor“ klientai, kurių veiklos sėkmė ir racionalus elgesys užtikrina sistemos stabilumą net ir nerimo laikotarpiu. Šiandien būtų neprotinga ignoruoti aiškiai girdimą infliacijos griaustinį, lydimą energetikos resursų kainų audros, tačiau esu tikras, kad tiek mūsų bankas, tiek Baltijos šalių ūkiai yra užgrūdinti pandemijos ir pasirengę atlaikyti galimus rinkos sukrėtimus.“  

„Luminor“ ketvirtojo ketvirčio ataskaitą galima rasti čia.

Apie „Luminor“

„Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. Mes aptarnaujame asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Kaip ir mūsų namų rinkos – Estija, Latvija ir Lietuva – mes esame jauni, dinamiški ir žvelgiantys į ateitį.

Daugiau informacijos:

Indrė Baltrušaitienė                                                     

„Luminor“ komunikacijos vadovė                              

Tel.: +370 676 45334                                                 

El. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Aistė Veberaitė, UAB „Publicum”
„Luminor“ per ketvirtąjį 2021 metų ketvirtį uždirbo 20,7 milijono eurų