Įvairūs

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas Seimo rudens sesijos pradžios proga

Gerbiami Seimo nariai,

sveikinu Jus susirinkusius į Seimo rudens sesiją.

Praėjusi vasara mums visiems buvo išskirtinai darbinga šalies saugumo ir tarptautinės politikos plotmėje. Rusijai tęsiant karinę agresiją prieš Ukrainą, Lietuva priėmė NATO šalių parlamentų pirmininkus, o vėliau ir šalių lyderius. NATO viršūnių susitikimas tapo istoriniu įvykiu, kuris reikšmingai padidins Aljanso, o tai reiškia – ir mūsų šalies, atgrasymo bei gynybos pajėgumus.

Sutelkę jėgas, mes dar kartą sau ir kitiems parodėme, kiek daug galime nuveikti. Sunkiu darbu išsikovojome teisę būti geriau matomi ir girdimi. Visam pasauliui perdavėme aiškią ir nedviprasmišką žinią, kad Ukrainos vieta – euroatlantinėje šeimoje. Tikiu, kad ir toliau padėsime šaliai, kuri šiandien kovoja ne tik už savo, bet ir už visos Europos, taigi ir Lietuvos, ateitį.

Rimto požiūrio į šalies nacionalinį saugumą svarbu neiššvaistyti ir paskutiniais politinio ciklo metais. Todėl svarbu priimti sprendimus dėl Lietuvos gynybos pramonės, nusikaltimų valstybei, taip pat ribojimų nedraugiškų valstybių piliečiams.

Nacionalinis saugumas turi atsispindėti ir tvirtinant valstybės biudžetą. Juk būtent biudžete ryškiausiai atsiskleidžia tikrieji nacionaliniai prioritetai. Todėl jis turi ne tik būti socialiai jautrus, atliepti sutartinius įsipareigojimus, bet ir užtikrinti šalies saugumą. Biudžetas taip pat turi būti subalansuotas ne tik 2024 m. laikotarpiui, bet ir nepalikti neįveikiamų užduočių 2025 m. biudžetui.

Papildomų pajamų šaltiniu galėtų tapti mokesčių reforma, pastaruoju metu, deja, praradusi tempą. Siekdami kokybinio pokyčio, turime rasti būdą, kaip apsaugoti vidurinę gyventojų klasę, įvesti mokesčių progresyvumą ir pradėti kreipti dėmesį ne tik į pajamas, bet ir į tomis pajamomis išlaikomų asmenų skaičių.

Kviečiu Seimą kuo skubiau imtis ir kitų vakarykštės dienos darbų. Sprendimas reikšmingai pakelti teisėjų atlyginimus, nors reikalingas bei sveikintinas, pavojingai išbalansavo šalies teisėtvarkos sistemą, laiku nepakėlus prokurorų atlyginimų. Ilgalaikės priežiūros įstatymas, turėjęs išplėsti globos paslaugų prieinamumą mūsų senstančioje visuomenėje, taip pat turi kuo greičiau išvysti dienos šviesą.

Reaguodamas į visuomenės poreikius, šį rudenį siūlysiu Seimui suteikti daugiau vilties sergantiems labai retomis ligomis. Taip pat teiksiu pasiūlymus dėl lankstesnės ir patrauklesnės II pensijų pakopos bei transporto lengvatų pakeitimų, palankių pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms.

Kviečiu gerbiamus Seimo narius susitelkti bendriems darbams, kurie kalbėtų garsiau nei politiniai skandalai. Linkiu atsakingų sprendimų, kurie būtų grįsti ne politinio ciklo tempu, o Lietuvos žmonių poreikiais.

Vardan mūsų visų, vardan Lietuvos!

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija