Įvairūs

Lietuvos pasiruošimas pasaulinei parodai „EXPO 2020“ įgauna vis didesnį pagreitį

Iki „EXPO 2020“ atidarymo lieka 8 mėnesiai, ir mūsų šalies pasiruošimas šiai pasaulinei parodai, kuri nuo rugsėjo pusę metų vyks Dubajuje, įgauna vis didesnį pagreitį.

Šiandien paskelbtas konkursas Lietuvos paviljono, kuris jau yra statomas parodos teritorijoje, vidaus ekspozicijos koncepcijai ir jos projektui sukurti. Šio konkurso tikslas, pasak Lietuvos ekspozicijos generalinio komisaro, Aplinkos ministerijos „EXPO“ skyriaus vedėjo Romo Jankausko, – išrinkti originaliausią koncepciją, kuri geriausiai atitiktų pagrindinę „EXPO 2020“ temą bei mūsų šalies pristatymo idėją ir kurią galima įgyvendinti per nustatytą laiką su turimomis lėšomis.

Pasiūlymų bus laukiama iki kovo 18 d. Juos vertins komisija, kurią, be Aplinkos ministerijos atstovų, sudarys žinomi interjero dizaino, verslo rinkodaros, šalies įvaizdžio, turizmo ir Rytų kultūrų ekspertai. Su konkurso pirmosios vietos laimėtoju bus sudaryta sutartis techniniam projektui, reikalingam paviljono vidaus ekspozicijos koncepcijai įgyvendinti, parengti. Visą informaciją apie šį konkursą galima rasti Centriniame viešųjų pirkimų portale.

Šiandien paskelbta ir būsimų Lietuvos paviljono darbuotojų – gidų ir vertėjų – atranka. Ją vykdys Lietuvos parodų ir kongresų centras „LITEXPO“. Iki kovo 20 d. bus laukiama komunikabilių, iniciatyvių ir motyvuotų žmonių, turinčių aukštąjį universitetinį išsilavinimą, gebančių pasakoti apie mūsų šalį angliškai ir kitomis kalbomis, turinčių tokio darbo patirties, išmanančių politiką, kultūrą, technologijas. Išsamesnės informacijos apie šią atranką galima rasti CV-Online tinklalapyje.

Aplinkos ministerija organizuoja ir paviljone veiksiančios kavinės bei suvenyrų parduotuvės operatoriaus atranką. Atrinktasis operatorius turės atitikti pasaulinės parodos keliamus reikalavimus ir Lietuvos paviljono pasirinktą kryptį. Visą veiklą pasaulinės parodos Dubajuje metu atrinktoji įmonė turės vykdyti savo lėšomis ir atsakomybe. Konkurso medžiagą galima rasti čia.

Pranešimą paskelbė: Raimonda Karnackaitė, LR aplinkos ministerija