Įvairūs

Lietuvos įmonių kultūrą ir vertybes viešai vertins buvę ir esami darbuotojai

Įsivaizduokite situaciją: jūsų pirma diena naujame darbe. Pasirašinėjate dokumentus ir matote, kaip prie administratorės prieina susierzinęs kolega, iškoneveikia ją visais įmanomais žodžiais už padarytą klaidą rengiant raštą, meta popierius jai į veidą ir nueina.

Tikėtina, Jūs patiriate lengvą šoką. Ir pradedate rašyti prašymą palikti šią įmonę. Jūsų darbo diena baigiasi dar net neprasidėjusi. Deja, bet tokia arba panaši realybė vis dar egzistuoja įmonėse. Kaip to išvengti, kai dauguma darbdavių pokalbių metu prisistato „švelnūs ir pūkuoti“, turi susikūrę (darbdavio įvaizdžio „strategijas“) ir pokalbių metu ne visada įmanoma išgirsti realią tiesą, kur yra įmonių pliusai, minusai ir kitos pridėtinės vertės ar žalingi įpročiai?

Darbo skelbimų platforma, pirmoji (ir vienintelė) Lietuvoje leidžianti darbuotojams ir darbdaviams nurodyti vertybes ir kompetencijas, ieškant darbo ar darbuotojų, žengia dar vieną žingsnį, siekiant darbuotojams rasti patrauklesnes darbo vietas.

Nuo šiol lovejob.lt darbo ir darbuotojų paieškų sistemoje apie kiekvieną įmonę bus galima palikti ne tik atsiliepimus (pliusai ir minusai), kaip tai leidžia padaryti kai kurios bendrinės atsiliepimų sistemos, bet ir įvertinti, kurios papildomos naudos ar vertės suteikiamos darbuotojams. Bus galima papildomu reitingu vertinti:

  • Karjeros galimybes;
  • Darbą ir asmeninį suderinamumą;
  • Naujo darbuotojo apmokymų procesą;
  • Įmonės darbo kultūrą ir vertybes (bei jų propagavimą ir laikymąsi);
  • Bendrą įmonės “sveikatą”.

Negana to, galima palikti patarimą ir įmonės vadovui bei įvertinti įmonės vadovą atskiru reitingu.

Visi šie kriterijai bus sumuojami į bendrą visumą ir ištraukiamas įmonės reitingo vidurkis. Taip kiekviena įmonė, apie kurią bus palikti atsiliepimai galės realiai pamatyti, kaip jie atrodo rinkoje esamų ir buvusių darbuotojų akimis, na ir be abejonės, realiai pasilyginti, kaip atrodo prieš kitus konkurentus.

O būsimi darbuotojai prieš pasirinkdami, kur darbintis, turės progą užsukę į lovejob.lt patys pasitikrinti, kokia yra situacija su konkrečia įmone ir kiek tai, ką įmonės atstovai viešai deklaruoja iš tiesų yra taikoma realybėje.

Neretai darbdaviai bandydami pritraukti darbuotojus, sukuria „dailų fasadą“ (nes taip rekomenduoja „employer branding“ specialistai), tačiau įmonės viduje skirtumas kartais yra didžiulis, lyginant su „fasadu“.

„Kviečiame būti pilietiškais ir objektyviai pasidalinti komentarais bei atsakyti į pateikiamus sistemos klausimus, kurios vertės realiai yra įdiegtos įmonėse, kuriose dirbote ar dirbate. Nereikia dirbtinai pagrąžinti ar tuo labiau pilstytis pertekliniais purvais, jeigu kažkurioje įmonėje tiesiog nepasisekė ar išsiskyrė kultūra/vertybės. Tačiau būsimiems darbuotojams tikrai verta žinoti, jeigu įmonėje yra spjaudomasi į kolegas, mėtomi/daužomi kompiuteriai ar tiesiog grasinama esamiems darbuotojams susidorojimu (o tokių atvejų, taipogi, tenka girdėti rinkoje). Be abejonės, verta pasidalinti informacija ir apie tas įmones, kur įmonių kultūra yra ir aukšto lygio, nes taip potencialūs darbuotojai besiieškodami darbo, realiai žinos kur dėti akcentus. O pildant sąžiningai informaciją – potencialūs darbuotojai galės patys nuspręsti, kas jiems yra svarbu ir pasirinkti tinkamiausią darbdavį.“ – teigia Saulius Vanagas, UAB Fortune IT įkūrėjas (lovejob.lt).

UAB „Fortune IT“ įsteigta 2016 metais valdo 3 prekinius ženklus: VOODOO, LOVEJOB ir VOODOOSALES. Visi šie prekiniai ženklai specializuojami į personalo valdymą, darbuotojų paieškas, pardavimų mokymus ir verslo strategijas bei konsultacijas ir toliau vystomi Lietuvos, Baltijos šalių bei Ukrainos rinkose.

Daugiau informacijos:

Saulius Vanagas

Tel. +37065455414

Email: saulius.vanagas@lovejob.lt

Pranešimą paskelbė: Saulius Vanagas, Fortune IT