Įvairūs

Lietuvoje prasideda „Nacionalinės EKO lenktynės“ – čempionu gali tapti kiekvienas

Didelio populiarumo Lietuvoje pernai vasarą sulaukusios „Nacionalinės EKO lenktynės“ sugrįžta. Šią savaitę startavęs atnaujintas interaktyvus edukacinis žaidimas įtrauks į pramoginį žinių turnyrą, skatins labiau rūpintis aplinka ir gyventi tvariau.

„Daugiau negu 20 tūkst. žmonių pernai atsisiuntė žaidimo programėlę ir dalyvavo „Nacionalinėse EKO lenktynėse“. Todėl šiemet nusprendėme atnaujinti iniciatyvą ir suteikti galimybę lenktynėse dalyvauti dar daugiau žmonių, kuriems rūpi aplinkos apsauga ir tvarus gyvenimo būdas. Prisijungti ir išbandyti savo jėgas gali visi“, – kviečia VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ vadovas Gintaras Varnas.

Anot G. Varno, praėjusių metų patirtis parodė, kad Lietuvos visuomenė yra linkusi įsitraukti į edukacinius projektus, kurie padeda geriau įsisąmoninti ir suvokti, kad saugant aplinką kiekvieno piliečio indėlis yra svarbus. USAD vadovas tikisi, kad šiemet „Nacionalinės EKO lenktynės“ bus dar populiaresnės, nes žaidimo kūrėjai parengė daugiau staigmenų ir įdiegė įvairių patobulinimų, o patiems geriausiems žaidėjams atiteks vertingi prizai.

Naujajame žaidime dalyvių lauks net 500 skirtingų klausimų, susijusių su žmogaus veiklos poveikiu aplinkai, tvarumu, klimato kaita, kasdieniais įpročiais ir t. t. Geriausius rezultatus galės pasiekti tie, kurie į klausimus atsakys ne tik teisingai, bet ir greitai. Be to, papildomų taškų bus galima pelnyti į žaidimą pakviečiant draugus, be klaidų atsakius į ilgesnę klausimų seriją ar kitaip aktyviai įsitraukiant.

Iniciatyvos autoriai atkreipia dėmesį, kad žaidimas vyks etapais, o dalyviams teks ne tik pasirinkti teisingus atsakymus, bet ir spręsti rebusus ar dėlioti žodžių grandinėles. Šiemet lenktynės bus itin dinamiškos, mat kiekvienas dalyvis turės savo oponentą – kitą žaidėją, kuris taip pat atsakinės į tuos pačius klausimus, o vėliau bus palyginami abiejų rezultatai.

Penki pasiekimų lygiai žaidime atitinka penkis prizų lygius: nuo smulkiausių iki vertingiausių. Vertingiausi prizai – net 10 irklenčių – lauks žaidėjų, kurie pasieks EKO čempionų lygį.

USAD tikisi, kad žaidimą atsisiuntę vartotojai pramoga ims mėgautis nuo pat registracijos pradžios. Kiekvienas žaidėjas galės smagiai personalizuoti savo profilį – virtualiai susikurti savo personažą, parenkant spalvingą figūrėlę, aprangą, batelius ir atributus. Taip pasiruošus lenktynėms teliks stoti prie starto linijos ir stengtis kasdien pasiekti vis geresnį rezultatą. 

Pasak „Nacionalinių EKO lenktynių“ iniciatoriaus USAD, kiekvieno klausimo atsakymas programėlėje yra tarsi dar vienas metras, nubėgtas švaresnio pasaulio link, o visas dalyvavimas turnyre – lyg ilgas ekomaratonas, kurio metu galima ne tik patobulėti, įgyti vertingų žinių, bet ir laimėti gerų ekologiškų prizų. Tad kiekvienas lenktynių dalyvis turėtų siekti tapti EKO čempionu ir patekti į aukščiausią prizų traukimo lygį.

„Nacionalinės EKO lenktynės“ tinka visoms amžiaus grupėms – dalyvauti gali kiekvienas, atsisiuntęs nemokamą mobiliojo telefono programėlę iš „Google Play“ arba „App Store“.

Beje, šiais metais atsinaujino ne tik „Nacionalinės EKO lenktynės“, bet ir USAD, pavasarį pasitinkantis ryškesniu vizualiniu identitetu. Lankytojai internete nuo šiol galės naršyti patogesnėje organizacijos svetainėje ir rasti daug aktualios informacijos apie užstato sistemą Lietuvoje. Pavasarinius rūbus keičia ir gerai socialiniuose tinkluose atpažįstamos linksmosios pakuotės. Ryškiaspalvis atsinaujinimas padės sukoncentruoti dėmesį į mums visiems svarbias problemas, tokias kaip klimato kaita, ir toliau darniai plėtoti dialogą apie tvarumą su įvairiomis visuomenės grupėmis.

Apie VšĮ „Užstato sistemos administratorius“:

Užstato sistema Lietuvoje veikia nuo 2016 m. Jos veikla šalyje rūpinasi Lietuvos gėrimų gamintojų, importuotojų bei pardavėjų įsteigta ne pelno organizacija VšĮ „Užstato sistemos administratorius“. USAD kasmet surenka 9 iš 10 į rinką išleidžiamų gėrimų skardinių bei vienkartinių stiklinių ir plastikinių butelių. Planuojama, kad dėl sistemos dalyvių bei šalies gyventojų sąmoningumo, šiemet gali būti surinkta ir perdirbti perduota daugiau kaip 615 mln. vienkartinių pakuočių.

Pranešimą paskelbė: Kristina Kukarevičiūtė, UAB „Fabula ir partneriai”
Lietuvoje prasideda „Nacionalinės EKO lenktynės“ – čempionu gali tapti kiekvienas