Įvairūs

Kuriamas naujas traukos centras Grigiškėse

Teritorija aplink Grigiškių Šventosios Dvasios bažnyčią taps patraukli ir suburs dar daugiau bendruomenės. Šiandien sostinės Tarybos nariai pritarė panaudos sutarčiai tarp savivaldybės ir bažnyčios, todėl savivaldybė pasirūpins, kad beveik 1 hektaro ploto viešojoje erdvėje atsirastų tvarkingas skveras su laisvalaikio zonomis, pasivaikščiojimo takais. Sostinės lėšomis bus įrengta reikalinga infrastruktūra, pasodinti želdynai, įrengtas apšvietimas. Skvere planuojama įrengti apie 25 suoliukus ir vaikų žaidimų aikštelę. Bendruomenės renginiams ir šventėms numatyta aikštė.

,,Ir toliau nenuilsdami dirbame, kad atokesniuose miesto rajonuose pulsuotų gyvybė, o vilniečių gyvenamosios aplinkos kokybė ženkliai pagerėtų – tvarkomi kiemai, įrengiami nauji skverai, kuriuose organizuojamos bendruomenių šventės, susibūrimai, sporto turnyrai. Jauki ir draugiška aplinka skatina bendruomeniškumą, apjungia gyventojus bendroms veikloms. To tikimės ir linkime, kurdami naują Grigiškių traukos centrą”, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Susitarimas tarp Vilniaus miesto savivaldybės ir Grigiškių Šventosios Dvasios bažnyčios neatlygintinai perduoti aplink Grigiškių bažnyčią esančią teritoriją jau 2019 m. pradžioje bus pasirašytas 25 metams.

„Tikiu, kad toks bendradarbiavimas pasitarnaus visai Grigiškių bendruomenei. Šioje teritorijoje paprastai statoma Kalėdinė eglutė, renkasi jaunos šeimos, naudojamasi automobilių stovėjimo aikštele. Džiaugsiuosi, jei čia atsiras dar ir vaikams pritaikyta erdvė, suoliukai, sutvarkyta aplinka gyventojams pabūti, pabendrauti“, – sako Grigiškių parapijos klebonas kun. A. Andžejevski.

Sostinės savivaldybė savo lėšomis atliks projektavimo ir statybos darbus viešajai erdvei įrengti. Projektavimo darbai prasidės jau kitų metų sausio mėnesį. Vėliau visi įrenginiai ir infrastruktūra neatlygintinai bus perduoti Grigiškių Šventosios Dvasios bažnyčiai.

Nuotraukos fotografo Sauliaus Žiūros

https://www.dropbox.com/sh/vlh5utrqbuqs1m7/AACONZotuCARw-_Tl70L8F1Qa?dl=0

Pranešimą paskelbė: Sonata Sliekaitė, Vilniaus miesto savivaldybė