Įvairūs

Kuo šerti jaunus šuniukus?

Jeigu jauni šuniukai šeriami natūraliai tai jiems reikalingas kokybiškas maistas, turintys reikalingą kiekį baltymų, mėsos, pieno produktų ir kiaušinių, jo racioną patariama praturtinti pieno produktais, daržovėmis ir vaisiais.  Mėsa neturėtų būti per riebi, geriausiai tinka žalia jautiena. Maži šuniukai žaisdami sunaudoja daug daugiau kolorijų nei suaugę šunys. Paaugęs šuo pradeda griaužti daiktus, tuomet galima duoti griaužti kaulą arba skanuką. Pieno produktą- varškę rekomenduojama  duoti bent kartą per savaitę, varškėje esantis kalcis ypač reikalingas šuniuko kaulams, dantims ir raumenų vystymuisi. Kefyras arba rūgpienis padės šuniuko virškinimo sistemai. Pieno  gyvūnėliams patariama neduoti.

Ko negalima duoti šuniukui?

Augančiam šuniukui negalima duoti, sausainių, pyragaičių ir pan., toks maistas pripildo skrandį, sukelia sotumo jausmą, tačiau nėra vertingas, saldūs patiekalai mažina apetitą, gali sukelti diabetą, kenkia dantims ir akims, akys pradeda ašaroti.  Negalima  duoti augintiniui atliekų nuo stalo, nes jame gali būti daug riebalų, termiškai apdorotų kaulų ir toks maistas gali iššaukti alergiją, nutukimą ir kt. Šokoladas yra labai kenksmingas šunims, nes jis gadina kepenis ir sukelia šuns mirties riziką. Negalima duoti sugedusio, supelijusio maisto, jame yra daug įvairių toksinų, galinčių pakenkti sveikatai.

Kaip išsirinkti tinkamiausią sausą šunų maistą?

Kokybiškas, maistingas ir subalansuotas maistas užtikrins gerą  šuns sveikatą ir savijautą. Svarbu, atsižvelgti į sauso ėdalo sudėtį, į ingridientus iš kurių susideda sausas ėdalas, pvz., mėsa turėtų sudaryti daugiausiai procentų viso produkto, sausas šunų ėdalas turėtų būti pagamintas iš natūralių konservantų. Kuo natūralesnis sausas ėdalas, tuo trumpesnis bus jo galiojimo laikas.

Sausas maistas pagal šuns amžių

Yra trys pagrindinės grupės į kurias skirstomas sausas šunų maistas: šuniukams, suaugusiems ir seniems šunims. Šuniukams skirtas maistas sudėtyje turi daugiau kalcio ir padeda palaikyti subalansuotą kaulų ir raumenų augimą. Suaugusiems šunims skirtas  sausas maistas padeda palaikyti sveiką ir tinkamą šuns svorį. Seniem šunims skirtas sausas maistas  yra praturtintas vitaminais ir mineralais, padeda kovoti su sąnariu skausmu ir palaikomas sveikas svoris.