Šventės

Krikštynos – viena gražiausių vaikų švenčių

Krikštynos – viena gražiausių vaikų švenčių. Tačiau, kaip šią šventę padaryti ne suaugusiųjų, o vaikų? Kaip pasirūpinti svečių užimtumu, kol vyksta fotosesija? O kaip užimti vietoje nenustygstančius vaikus? Šie klausimai tėvams neduoda ramybės, nes norisi pasirūpinti ne tik bendra šventės atmosfera, bet ir suaugusiųjų bei vaikų užimtumu šventės metu. Ko gero svarbiausias patarimas – nepersistenkite.

Visų pirma reikia pasirūpinti šventės vieta. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad šventės vietoje būtų pakankamai veiklos vaikams, kurie dalyvaus šventėje – būtų apstu sūpynių, čiuožyklų, smėlio dėžė taip pat gali būtų (juk vaikai švarūs turi išlikti tik oficialioje dalyje). Pageidautina, kad nebūtų arti vandens telkinių, o teritorija būtų aptverta, nes svarbiausia ne tik pramogos, bet ir saugumas.

Taip pat reikia atsakingai parinkti meniu. Jei yra vaikų, kurie jau valgo patys, patiekalai jiems turi būti parinkti pasitarus su jų tėvais. Ne vien dėl galimų alergenų (šiomis dienomis dažnas vaikas yra alergiškas vienam ar kitam maisto produktui), bet ir dėl to, kad vaikai būtų ne tik linksminami, bet sotūs. Dėl to, maistas turi būti tas, kurį mėgsta vaikai. Jei yra galimybė, kiekvienam vaikui galite užsakyti atskirai, tačiau geriau atrasti vieną patiekalą, kuris tiks visiems. Taip pat svarbu nepersistengti užsakant saldumynus, nes tėvai šventės metu nori ne tik pasilinksminti, bet ir būti garantuoti, kad po šventės nereikės vaikų gydyti nuo pykinimo ir pilvo skausmo.

Tikėtina, kad vidurnaktį daugelis vaikų jau miegos, taigi venkite fejerverkų, kurie gali juos pažadinti. Rinkitės alternatyvius pasirodymus vidurnakčiui. Vidurnakčiui tinka gintaro dulkės, torto pjovimas, lazerių šou, ugnies šou. Tik nepersistenkite, nes svarbiausia emocijos dienos metu, o ne vidurnaktį, kai vaikai (svarbiausi šventės dalyviai) jau miega arba yra labai pavargę ir svajoja tik apie poilsį.

Prisiminkite, kad vaikams svarbiausia ne šventės puošnumas, o pramogos, gerai praleistas laikas. Taip pat patartine nesusikoncentruoti vien tik į vaikus, juk šventėje dalyvaus ir suaugę. Pasirūpinkite, kad ir jiems netrūkų užimtumo, gerai praleisto laiko bet skanaus maisto. Taip pat nepamirškite, kad ir jums būtų smagu, galėtumėte atsipalaiduoti ir džiaugtis švente.