Įvairūs

Kreipimasis dėl nepritarimo Lietuvoje nuolat vykstantiems viešiesiems renginiams, kuriuose dalyvauja žmonės, savo veiksmais legitimuojantys Krymo ir dalies Donbaso regiono okupaciją

2021 01 18 Vilnius

Lietuvos Respublikos Seimui
Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai
Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai
Vilniaus miesto savivaldybei
Kauno miesto savivaldybei
Klaipėdos miesto savivaldybei
Lietuvos savivaldybių asociacijai

Mes, Lietuvos ukrainiečių organizacijų nariai ir kiti, žemiau pasirašiusieji, reiškiame nepritarimą mūsų šalyje nuolat vykstantiems viešiesiems renginiams, į kuriuos kviečiami užsienio atlikėjai, savo veiksmais legitimuojantys Krymo ir dalies Donbaso regiono okupaciją.

Praėjo jau septyneri metai po Krymo okupacijos ir Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą pradžios, bet Lietuvoje ir toliau komercinius ir propagandinius pasirodymus rengia atlikėjai, kurie ne kartą lankėsi okupuotame Kryme ir Donbase, pažeisdami Ukrainos įstatymus. Lietuvoje per šį laikotarpį koncertavo net tie Putino režimo rėmėjai, kurie 2014 metais viešai išreiškė savo paramą Krymo aneksijai.

Artimiausiu metu vėl planuojami šių veikėjų pasirodymai mūsų šalyje. Pavyzdžiui, Filipo Kirkorovo, Svetlanos Surganovos, Michailo Šufutinskio koncertai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje yra numatyti jau šį pavasarį ir vasarą. Visi šie atlikėjai šiuo metu Ukrainoje yra paskelbti persona non grata būtent dėl anksčiau paminėtų įstatymų pažeidimų.

Mūsų nuomone, asmenys, savo pasisakymais ir veiksmais legalizuojantys okupacinį diktatorišką režimą, neturėtų būti toleruojami demokratinėje šalyje. Tai ne tik teisės, bet ir elementaraus padorumo bei sąžinės reikalas.

Mes įsitikinę, kad tokie renginiai tikrai neprisideda prie santarvės mūsų valstybėje ir klaidina Lietuvos piliečius. Todėl prašome Jūsų atkreipti dėmesį į šią problemą ir imtis veiksmų, teisiškai reglamentuojant šių asmenų atvykimą ir veiklą, remiantis Lietuvos nacionaliniais ir saugumo interesais.
Mes, visada pasiruošę suteikti tam visą reikalingą informacinę pagalbą.

Pagarbiai,

Vilniaus ukrainiečių bendrija
Kauno ukrainiečių bendrija
Pabaltijo ukrainiečių asociacija
Visagino ukrainiečių draugija
Šiaulių ukrainiečių bendrija „Karpatai“
Lietuvos totorių bendruomenių sąjunga
Ukrainiečių jaunimo asociacija „Zoria“
Klaipėdos miesto ukrainiečių tradicinės kultūros klubas „Prosvit“
Viešoji įstaiga „European Ukrainian Culture Institute“
Viešoji įstaiga „Mėlyna ir Geltona“

Lietuvos kultūros ir visuomenės veikėjai:
Vladas Braziūnas, Petras Vaitiekūnas, Alvydas Šlepikas, Alfredas Bumblauskas, Adas Jokubauskas, Vitalijus Karakorskis, Marius Burokas, Gabrielius Liaudanskas, Veronika Povilionienė, Romas Sadauskas, Robertas Semeniukas, Gintaras Grajauskas, Algirdas Kuzma, Valentinas Mitė, Valdas Puteikis, Julius Keleras, Vytautas Dekšnys, Nikodem Szczyglowski, Larisa Kalpokaitė, Andrius Bialobžeskis, Aistė Stonytė, Valentinas Krulikovskis, Monika Vaičiulytė, Vaiva Radikaitė Žukienė, Gytis Ivanauskas, Donatas Bielkauskas, Lina Rastokaitė, Konstantinas Gaitanži, Aistė Gabrielė Černiūtė, Feliksas Kutka ir kiti