Beseinų chemija
Paslaugos

Kokia baseinų chemija reikalinga vidaus ir lauko baseinui?

Vandens kokybės reikalavimai visiškai nepriklauso nei nuo baseino tipo, nei nuo to, lauke ar viduje jis yra įrengtas. Kaip ir baseinų chemija, kuri yra skirta visų baseinų priežiūrai. Baseinų priežiūra gali skirtis tik tuo, kokiu būdu ji yra vykdoma – mechaniškai ar automatizuotai, vandens dezinfekcijai naudojamas chloras ar bechlorė priežiūra.

Produktai, būtini visų baseinų vandens priežiūrai:

  • Chloras arba aktyvusis deguonis vandens dezinfekcijai (gali būti bechlorė vandens dezinfekcijos sistema);
  • pH plius ir pH minus – vandens pH lygio reguliavimui;
  • Algicidai – dumblių naikinimui;
  • Flokuliantai – vandens skaidrinimui;
  • Metalų, kalcio, mineralinių dėmių šalintojai – prakaito, kitų odos nešvarumų šalinimui.

Tai priemonės, be kurių baseino eksploatavimas tiesiog neįmanomas ir kurios būtinos bet kurio baseino vandens kokybei užtikrinti.

Papildomos priemonės lauko baseino priežiūrai

Tiesa, lauko baseinas reikalauja šiek tiek daugiau priežiūros ir dažnesnio valymo, kadangi į jį patenka daugiau teršalų iš aplinkos. Taip pat šiems baseinams reikalingi specialūs uždangalai, kurie apsaugo vandenį ne tik nuo taršos, bet ir padeda išlaikyti vandens temperatūrą. Jeigu baseinas neeksploatuojamas visus metus, specialūs uždangalai būtini ir ruošiant baseiną žiemos „miegui“.

Priemonių naudojimas ir dozavimas atsižvelgiant į baseino dydį ir tipą

Kiekviena priemonė naudojama atsižvelgiant į baseino dydį ir gamintojo rekomendacijas, priklausomai nuo vandens kokybės rodiklių. Vienas priemones visiškai pakanka naudoti 1 kartą per savaitę, kitas dažniau, o kai kurias – tik atsiradus poreikiui.

Kai kurių priemonių naudojimo dažnumą lemia ir jų specifiškumas. Tarkime, atliekant vandens oksidavimą, vadinamąjį „šoką“ greitojo veikimo chloru, tai atlikti pakanka 1 kartą per 2 savaites, o štai naudojant aktyvųjį deguonį – 1 kartą per savaitę.

Vandens keitimas lauko ir vidaus baseine

Iš esmės vandens pilnai keisti dažnai nereikia, tai pakanka padaryti 1 kartą per metus, dažniausiai prieš ruošiant baseiną žiemai arba pavasarį – prieš pradedant naudotis baseinu. Poreikis pakeisti vandenį lauko baseine gali iškilti dažniau nei vidaus baseine. Tai taip pat neretai priklauso ir nuo to, asmeniniais ar visuomeniniais tikslais baseinas yra naudojamas.