Įvairūs

Kinas grįžta į „Akropolius“: veiks ir savaitgalį, žiūrovų jau laukia premjeros

Po beveik pusmečio pertraukos šiandien, balandžio 30 d., Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliuose“ atsidaro „Forum Cinemas“ kino teatrai. Žiūrovų laukia visiškai naujas filmų repertuaras, tik ką „Oskarais“ apdovanoti filmai ir šių metų „Kino pavasario“ festivalio filmai.

Nuo karantino paskelbimo praėjusių metų lapkričio pradžioje neveikę kino teatrai itin pasiilgti prekybos centrų lankytojų – kultūros paslaugų ištroškę Lietuvos gyventojai suskubo pirkti bilietus į norimus filmus.

„Kino teatrai – labai pasiilgta, neatsiejama „Akropolių“ dalis. Neabejojame, kad didelio tūrio kino salių erdvės su skersvėjine ventiliacija yra saugios. Savo ruožtu ir toliau maksimaliai užtikriname, kad apsilankymas prekybos centruose būtų saugus visiems – ir pirkėjams, ir kino teatrų žiūrovams“, – tvirtina „Akropolis Group“ komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas.

Žiūrovams privaloma dėvėti medicininėmis kaukes arba respiratorius

Pasak „Forum Cinemas“ kino teatrus valdančios įmonės Lietuvoje vadovo Gintaro Plytniko, kino teatrų atidarymas prilygsta ilgai lauktai šventei.

„Sužinoję apie leidimą veikti kino teatrams, suskubome pildyti filmų repertuarą – per rekordiškai trumpą laiką reikėjo susitarti dėl norimų filmų licencijų su jų platintojais, ištestuoti ilgą laiką nenaudotą kino teatrų įrangą. Džiaugiamės, kad galime pirmą savaitę startuoti ne tik su didžiojo ekrano vertomis kino naujienomis, bet ir kinomanų kasmet laukiamais „Kino pavasario“ filmais, juos rodysime iki gegužės 6 d.“, – komentuoja G. Plytnikas.

Pagal Vyriausybės nutarimą, kino teatro salėse šiuo metu yra ribojamas lankytojų skaičius: vienu metu salėje gali būti iki 150 žiūrovų, jie gali užimti iki 30 proc. sėdimų vietų salėje. „Forum Cinemas“ salėse žiūrovams bus leidžiama užimti tik konkrečias nurodytas vietas, kad tarp jų būtų užtikrinamas saugus atstumas.

Viso seanso metu žiūrovams būtina dėvėti apsaugines veido kaukes – privaloma į kino teatrus atvykti tik su medicininėmis kaukėmis arba respiratoriais (tai leidimo dirbti kino teatrams sąlyga). Taip pat seansų metu nebus galima vartoti jokių užkandžių ar gėrimų. Šių nuostatų nesilaikymas žiūrovams gali užtraukti administracinę baudą nuo 500 iki 1500 eurų, o kino teatrams – kontroliuojančių institucijų nemalonę.

Kino teatrų lankytojai raginami laikytis saugumo reikalavimų, nesibūriuoti bendrose erdvėse ir eilėse prie kasų, dažniau plauti ir dezinfekuoti rankas. Siekiant užtikrinti žiūrovų saugumą, tarp kino seansų yra pailgintos pertraukos, po kiekvieno seanso dezinfekuojami paviršiai.

„Disciplinuotai įrodykime, kad kinas – patikima vieta. Mes savo prisiimtus įsipareigojimus vykdome. Tikime savo žiūrovais ir kviečiame padėti mums dirbti, visiems kartu laikantis naujos realybės taisyklių bei aukščiausių saugumo reikalavimų, – sako „Forum Cinemas“ vadovas Gintaras Plytnikas. – Tai jau įrodė Japonijos, JAV, Pietų Korėjos, Skandinavijos šalių, Ispanijos, Portugalijos žiūrovai, papildykime geros praktikos valstybių sąrašą“.

 

Filmus rodys ir savaitgaliais

Laikantis Vyriausybės nurodymų, „Forum Cinemas“ vykdo kino žiūrovų registraciją – bilietus internetu galima pirkti tik užsiregistravus forumcinemas.lt arba naudojantis mobiliąja programėle. Perkant bilietus kino teatrų kasose, pirkėjams reikės pateikti asmens duomenis.

Iš anksto įsigytas kino bilietas užtikrins patekimą į Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropolius“, jei tuo metu dėl per didelio lankytojų skaičiaus būtų laikinai uždaryti prekybos centrų įėjimai.

Pagal Vyriausybės nurodymus, visos parduotuvės prekybos centruose „Akropoliai“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose dirba darbo dienomis, o savaitgaliais dirba tik maisto, veterinarijos, optikos, ortopedijos parduotuvės, vaistinės bei atskirus lauko įėjimus turinčios parduotuvės. Kino teatrai „Forum Cinemas“ dirbs visomis savaitės dienomis.

Aktualią informaciją apie veikiančias parduotuves bei paslaugų teikimo vietas ir jų darbo laikus galima rasti čia: www.akropolis.lt 

Apie „Akropolis Group“:

Baltijos šalyse pirmaujanti prekybos ir pramogų centrų vystymo ir valdymo bendrovė „Akropolis Group“ valdo prekybos centrų vystymo ir valdymo paslaugų įmones Lietuvoje ir Latvijoje. Lietuvoje „Akropolis Group“ valdo prekybos ir pramogų centrus „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose, Latvijoje „Akropole“ Rygoje.

Pranešimą paskelbė: Ernesta Karalienė, UAB „Idea Prima”
Kinas grįžta į „Akropolius“: veiks ir savaitgalį, žiūrovų jau laukia premjeros