Įvairūs

Keramikinė grindų danga: privalumai jų trūkumai

Besidomintys statybomis ir namų įrenginėjimu žino, kad keraminės grindys gali būti labai universalios. Keraminės plytelės turi daug privalumų, pavyzdžiui, atsparumas vandeniui ir dėmėms, tačiau yra ir trūkumų. Šiame straipsnyje aptarsime keraminių grindų privalumus ir trūkumus, kurie pagelbės priimti sprendimą ketinantiems išsirengti namus.

KERAMINIŲ GRINDŲ PLYTELIŲ PRIVALUMAI

Keraminių grindų plytelių montavimas namuose turi daug privalumų.

Atsparumas vandeniui

Privalu, kad glazūruotos keramikinės grindų plytelės turi ant medžiagos esantį apsauginį sluoksnį, dėl kurio plytelės yra nepralaidžios vandeniui ir nešvarumams. Glazūruotos plytelės taip pat atsparios didelei drėgmei. Dėl šių savybių glazūruotos keraminės plytelės idealiai tinka drėgnoje aplinkoje, pavyzdžiui, vonios kambariuose ir virtuvėse.

Jei renkatės neglazūruotas keramines grindų plyteles, atminkite, kad jas reikia sandarinti, jei norite apsaugoti jos paviršių nuo skysčių. Profesionalai  rekomenduoja užsandarinti skiedinio linijas, kad išvengtumėte drėgmės, dėl kurios gali atsirasti pelėsis.

Ilgaamžiškumas

Keraminės grindys yra labai tvirtos ir atsparios smūgiams bei įtrukimams. Tinkamai sumontuotos keraminės grindys gali tarnauti 10-20 metų ir ilgiau, jei jos bus prižiūrimos. Tačiau jei viena plytelė įtrūksta dėl stipraus smūgio, ją paprasta pakeisti.

Lengva priežiūra

Keraminių grindų priežiūra yra gana paprasta. Nešvarumai, dėmės ir skysčiai patenka tik ant keraminių plytelių paviršiaus, todėl galėsite lengvai juos nuvalyti. Reikalinga reguliari priežiūra, pavyzdžiui, šlavimas ar siurbimas.

Jokių alergijų

Dėl kieto keraminių plytelių paviršiaus ji linkusi nepritraukti nešvarumų, dulkių, gyvūnų plaukų ar žiedadulkių. Tai padeda apsaugoti orą nuo dirginančių medžiagų tiems, kurie kenčia nuo alergijos.

KERAMINIŲ GRINDŲ PLYTELIŲ TRŪKUMAI

Kartu su keraminių grindų plytelių pranašumais yra keletas trūkumų.

Kietas paviršius

Kaip minėjome anksčiau, keraminės grindys yra labai kietos. Nors tai palengvina valymą ir priežiūrą, taip pat gali būti nepatogu ant jo stovėti, o kai kuriems ji gali būti netinkama. Tačiau keramikos kietumą galima kompensuoti naudojant kilimėlius arba kilimėlius tose vietose, kur žmonės linkę stovėti ilgą laiką, pavyzdžiui, priešais virtuvės kriauklę.

KERAMIKA YRA ŠALTA MEDŽIAGA

Deja, keraminės grindys yra pralaidžios šilumai. Kai žiemą darosi vėsiau, gali būti nepatogu vaikščioti. Be to, karštą vasaros dieną grindys bus šiltesnės nei įprastai.

Sunkesnis svoris

Keraminės plytelės gali būti labai sunkios, o tai reiškia, kad kai kuriais atvejais tai gali būti netinkamas pasirinkimas aukštesnio aukšto instaliacijoms. Jei nuspręsite kloti keramines grindis antrame ar trečiame aukšte, rekomenduojame kvalifikuotam specialistui patikrinti konstrukcijos vientisumą.

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats