Įvairūs

Kelionės su augintiniu: ko nepamiršti kelioniniame krepšyje?  

Jau netrukus sulauksime vasaros, kurios metu leisimės į įvairias keliones ‒ važiuosime prie jūros, į miškus, sodybas ar ten, kur jaučiamės geriausiai ir galime atsipūsti. Be abejo, kartu pasiimsime ir mylimus augintinius. Pasiruošti kelionei ‒ nelengva užduotis. Dar didesnis galvosūkis, kuo iš anksto būtina pasirūpinti, kad mūsų uodegas ir letenas turintys draugai kelionėje jaustųsi patogiai ir ramiai. Prekybos tinklas „Lidl“ skuba į pagalbą ir dalinasi patarimais, kokias priemones rekomenduojama pasiimti į kelionę su savo mylimu augintiniu, kad kelionė būtų patogi ir saugi visiems keliautojams.

Pradėkite nuo supažindinimo su mašina

Jeigu jūsų augintinis nėra nei karto keliavęs automobiliu, pradėkite jį pratinti prie šios veiklos. Iš pradžių kartu su gyvūnu šiek tiek pasėdėkite automobilyje su išjungtu varikliu. Kitą kartą pasėdėkite jau su įjungtu varikliu. Po to nuvažiuokite trumpą atstumą ir nuveikite ką nors malonaus ‒ pasivaikščiokite, duokite skanėstą ar pan. Svarbu, kad kelionė automobiliu gyvūnui nesisietų su vizitu pas veterinarą ar kitomis nemaloniomis procedūromis. Ilgainiui kelionės atstumą didinkite ir štai ‒ jūsų augintinis tampa tikru keliauninku, pataria „Lidl“.

Atminkite, kad prieš išvykdami į kelionę, su savimi turite pasiimti šių augintiniams būtinų daiktų: dubenėlių maistui ir vandeniui, maisto, vandens, skanėstų ir vaistų.

Nepamirškite saugomo

Nors filmuose ir reklamose vaizduojami augintiniai, iškišę galvas pro langus ir besimėgaujantys vėjo gūsiais, atrodo itin žavingai, realybėje tai labai pavojinga. Patikėkite, jūs tikrai nenorite rizikuoti savo mylimo augintinio sveikata ar net gyvybe vien tam, kad kelionė jam taptų šiek tiek įdomesnė. Dėl šios priežasties „Lidl“ siūlo imtis prevencinių priemonių ‒ įsigyti gyvūnų transportavimo dėžę, tinkančią tiek katėms, tiek mažesnio dydžio šunims. Ją naudojant kelionės taps saugesnės tiek jums, tiek keturkojams. O jeigu turite šunis, kurie netelpa į paprastas transportavimo dėžes, pasirūpinkite petnešomis ir specialiais saugos diržais – taip šuo negalės laisvai judėti po mašiną, o nelaimės atveju, liks saugus.

Švara ir tvarka

Viena iš priežasčių, kodėl daugelis gyvūnų turėtojų jų nepasiima kartu į keliones automobiliu ‒ liekanti netvarka: purvo ir seilių dėmės, prie sėdynių prilipę plaukai, nagų įbrėžimai ant salono dangos ir pan. Viso to yra lengva išvengti, jei naudosite „Lidl“ parduotuvės siūlomą apsauginę automobilio sėdynę, užvalkalą, paklotą ar kilimėlį. Pamirškite ilgą valymo procesą, nes su šiomis priemonėmis to daryti neprireiks. Be to, naudinga prieš keliones gyvūnėlius ir pašukuoti, o tai galite padaryti naudodami kailio priežiūros pirštines, kurias taip pat rasite „Lidl“.

Dažni sustojimai ‒ būtinybė

Važiuodami ilgesnį atstumą pavargstate ne tik jūs, bet ir jūsų augintinis. Darykite dažnas pertraukas, kad jūsų augintis išlipęs iš mašinos galėtų ištiesti kojas, išeikvoti dalį savo sukauptos energijos ir, be abejo, išsituštinti. Būdami atsakingi šeimininkai jūs privalote pasirūpinti savo gyvūno ekskrementais. Tam, kad netektų mašinoje ieškoti priemonių kaip tai padaryti, „Lidl“ pataria įsigyti ekskrementų maišelio dėklą, kurį galėsite lengvai prisikabinti prie pavadėlio, striukės ar kt. Nuo šiol maišelis ‒ visada po ranka.

Jeigu matote, kad jūsų gyvūnas automobilyje nenustygsta vietoje, sustokite su juo pažaisti, nepamirškite jo pagirdyti. Pamėtykite kamuoliuką ir liepkite jį jums atnešti arba duokite mylimą žaislą. Jei tokio jūsų gyvūnas neturi ‒ pats laikas įsigyti. „Lidl“ galite rasti įvairius žaislus: nuo kamuoliuko, į kurį dedasi ėdalas, iki cypiančio paršelio. Jeigu turite galimybę su gyvūnų pasivaikščioti, taip ir padarykite. Tam, kad gyvūnas nepabėgtų ir saugiai eitų šalia jūsų, galite įsigyti „Lidl“ automatinį šunų pavadėlį ‒ paprastą arba su švytėjimo funkcijomis. Antras variantas ypač naudingas vedžiojant šunis tamsiu paros metu.

Visur gerai, savame guolyje geriausia

Išvykus į kelionę, kurioje tenka nakvoti nepažįstamoje vietoje, yra naudinga turėti gyvūno guolį, nes tai jam primins namus ir leis jaustis šiek tiek ramiau. „Lidl“ siūlo itin platų guolių pasirinkimą: XXL dydžio, skirtingų spalvų ir formų, tad jūsų augintinis liks patenkintas ir gerai pailsėjęs.

„Lidl“ visiems linki smagių kelionių ir primena, kad mašinose negalima augintinių palikti vienų, nes tai yra pavojinga jų gyvybei.

Pranešimą paskelbė: Eglė Girdauskaitė, UAB „coagency”
Kelionės su augintiniu: ko nepamiršti kelioniniame krepšyje?