Laisvalaikis,  Mada,  Šventės

Karnavaliniai drabužiai: kokios taisyklės ir aprangos kodai galioja juos renkantis

karnavaliniai kostiumaiŠaltasis sezonas yra labiausiai apdovanotas šventėmis: Helouvynas, Kalėdos, Naujieji metai(tradiciniai ir kinų kalendoriaus), Valentino diena. O šių švenčių metu iš spintų traukiami karnavaliniai kostiumai – norima išties pasilinksminti ir įsijausti į šventės dvasią. Tačiau kaip pasirinkti karnavalinį kostiumą, ar egzistuoja nerašytos taisyklės, protokolai, aprangos kodai? Klausimai kylantys visiems besiruošiantiems.

Kaip ir renkantis bet kuriuos kitus, pavadinkime, tradicinius rūbus, taip ir karnavaliniams kostiumams galioja tos pačios taisyklės: jie turi būti patogūs, “į temą” ir jums tikti. O visų svarbiausia jūs turite gerai ir užtikrintai jaustis. Kostiumo nereikėtų rinktis per anksti. Kol nežinoma kokia bus vakarėlio tema, tol pasirinkti kostiumą faktiškai neįmanoma (arba įmanoma labai prašauti pro šalį su pasirinkimu). Gavus kvietimą ir žinant vakarėlio temą, vietą kur vyks šventė jau galima pradėti paieškas. Neignoruokite temos, pavyzdžiui, jei vakarėlio tema “disko”, tuomet istoriniai rūbais apsivilkęs svečias atrodys mažų mažiausiai keistai, o “kunigų ir vienuolių suvažiavime” pasirodęs stipruolis Halkas tikrai nepritaps.

Vakarėlio vieta yra taip pat svarbus aspektas – juk jei vakarėlis vyksta kaimo sodyboje, galima rinktis paprastesnę, patogesnę aprangą. Jei vyksta klube – galima rinktis seksualesnę aprangą ir reikėtų vengti istorinių kostiumų (pūsta princesės suknelė gali likti nesuprasta sausakimšo klubo svečių). O norinčioms atrodyti seksualiai nebūtina vilktis trumpus, aptemptus drabužius. Karnavalo metu seksualumą spinduliuoti gali ir vienuolės apdaras ar arabiška tunika.

Karnavaliniai rūbai atspindi tai kuo mes gyvename, ką mėgstame, kas mums patinka – filmų personažai, atlikėjai, politikai. Kasmet šie personažai gali kisti, priklausomai nuo to ką matėme kino teatre ar televizijoje, tačiau esama ir tradicinių jau daugelį metų mylimų personažų – Marilyn Monroe, Elvis Preslis, Karibų piratai, Adamsų šeimynėlės personažai (ypatingai mylimi per Helouvyną).

Kad ir kokie karnavaliniai drabužiai būtų pasirinkti šventei, svarbiausia, jog jie būtų patogūs, tvirti, gerai atrodantys, o ne skarmalai. Karnavalas nereiškia, jog galima apsigaubti medžiagos skiaute ir įsivaizduoti, jog tai istorinis kostiumas. Jei trūkstate fantazijos ar siuvėjo įgūdžių pasisiūti kostiumą patiems – ieškokite karnavalinių drabužių nuomos punkto savo mieste.