auskarai
Mada

Kaip turėtų būti prižiūrimi auskarai iš sidabro ir kiti papuošalai

Papuošalai, nesvarbu, mėgstate jų daugiau ar mažiau, yra vieni geriausių moterų draugų. Kiekviena dama mėgsta pasipuošti vienokiais ar kitokiais juvelyrikos dirbiniais. Sakoma, kad papuošalai yra ne tik puiki dovana bet kokiai progai, bet ir puikiai tinka kaip pirkinys, kai norisi atsipalaiduoti, palepinti save. Tačiau tam, kad papuošalai būtų gražus ne tik dieną, kai jie nupirkti, reikia tinkamai juos prižiūrėti. Pavyzdžiui, ar žinote, kaip turėtų būti prižiūrimi auskarai iš sidabro, kad jie ilgai atrodytų gražūs ir džiugintų Jus?

Sidabras yra toks metalas, kuris gana lengvai pasiduoda mechaniniams pažeidimams. Jeigu turite sidabrinių papuošalų, greičiausiai ir patys esate pastebėję, kaip su metais keičiasi jų išvaizda. Pirmiausia, jie ima prarasti savo spindesį. Be to, su metais surenka dulkes ir nešvarumus, todėl ilgainiui įgauna vis tamsesnį atspalvį. Be to, ilgai nešiojami papuošalai iš sidabro dažnai apsibraižo, nebeblizga, gali susilankstyti. Tam, kad auskarai iš sidabro ilgai atrodytų dailiai, reikia juos reguliariai prižiūrėti. Tai visai nėra sudėtinga.

Naminė ir profesionali priežiūra

Geriausiai ir efektyviausiai sidabrinių papuošalų priežiūra ir atnaujinimu gali apsirūpinti profesionalai. Daugelis juvelyrų teikia šią paslaugą ir atlieka tai gana nebrangiai. Pavyzdžiui, jeigu Jūsų papuošalų dėžutėje jau keli metai guli nenešiojami auskarai, jie greičiausiai jau prarado savo pirminę išvaizdą. Tačiau tai nereiškia, kad jie paseno. Nunešus juos pas juvelyrą, jis atnaujins, nušveis juos ir auskarai vėl atrodys kaip nauji. Profesionalus juvelyras gali ne tik nuvalyti, tačiau ir restauruoti auskarus. Pavyzdžiui, nugludinęs jų paviršių ir taip pašalindamas atsiradusius įbrėžimus.

Sidabriniai auskarai ilgiau išlaikys savo pirminę išvaizdą, jeigu nuolat jais rūpinsitės. Ne visada reikia kiekvieną kartą juos nešti specialistui. Kai kuriomis procedūromis galite pasirūpinti ir namuose. Pavyzdžiui, papuošalų dėžutėje visuomet turėkite specialią šluostę su skysčiu, kuris skirtas papuošalų valymui. Karts nuo karto pavalykite papuošalus, kad jie neprarastų spindesio ir nekauptų dulkių. Be to, yra įvairių receptų, kurie gali padėti atnaujinti papuošalus. Tam reikia acto, folijos, sodos, druskos ar kitų namuose randamų produktų. Kai kurie iš jų gali padėti atnaujinti sidabrą ne ką prasčiau nei juvelyro naudojamos priemonės.

Papuošalų derinimas

Kad ir kokius papuošalus pasirinksite nešioti dažniausiai, labai svarbu žinoti ne tik tai, kokie papuošalai tinka prie Jūsų aprangos, bet ir tai, kaip pačius papuošalus derinti tarpusavyje. Stiliaus specialistai primena vieną pagrindinę taisyklę, kurios reikėtų paisyti derinant papuošalus. Tai yra tai, jog nereikėtų maišyti skirtingų metalo gaminių nešiojant kartu. Tai reiškia, kad jeigu šiandien Jūs puošia auskarai iš sidabro, auksinė grandinėlė ant aukso atrodys neskoningai. Reikėtų, kad vyrautų viena spalva: arba auksinė, arba sidabrinė.