Įvairūs

Kaip tinkamai valdyti išlaidas?

Norėtumėte, kad jūsų finansinė padėtis būtų bent jau kažkiek geresnė nei yra dabar? Tam gali prireikti kardinalių pokyčių. Tai reiškia, kad norint susitvarkyti su finansine padėtimi, teks imtis realių veiksmų, kurie gali apriboti jūsų išlaidavimą. Dabar nemažai lietuvių skundžiasi, kad negali sudurti gali su galu, nes gaunamos pajamos yra per daug mažos poreikiams patenkinti. Tačiau, ekspertų teigimu, nereikėtų galvoti, kad pirkti tai, kas ne jūsų nosiai – normalu ir etiška. Dabar teigiama, kad nemaža dalis sunkiai gyvenančių žmonių, apkarpę savo išlaidas, gali sumažinti skolas ar net visai iš jų išlipti. Apie kokius konkrečius asmenis eina kalba – skaitykite žemiau. Taip pat nemažai informacijos pateikiama šioje svetainėje.

Kaip jau minėta, dažnai su pinigais nesugeba elgti tie, kuriems atrodo, kad išties nėra. Paprastai kalbant, kai neina grąžinti skolų laiku dėl to, kad nelieka pajamų ar jų gaunama per mažai, visada siūloma imti vieną mėnesį ir skaičiuoti visas išlaidas iki paskutinio cento. Daug paprasčiau būtų imti nuo mėnesio pirmos dienos ir rinktis visus čekius bei kitus išlaidas įrodančius dokumentus ir kaupti juos iki paskutinės mėnesio dienos. Tada per vieną dieną bus galima suskaičiuoti visas išlaidas konkrečiai. Pagal sukauptus čekius galėsite matyti kurie pirkiniai ar paslaugos buvo būtinos. Pavyzdžiui, gali būti, jog atrasite daug čekių, kuriuose bus nurodyta, jog pirkote kažkokius saldumynus. Tai nėra būtinoji prekė. Jeigu tokių pirkinių ne vienas ir ne du, tuomet logiška, kad nemažai pirkinių išleidžiate būtent lepinimuisi.

Tarp neteisingai leidžiamų pinigų siūloma priskirti ir sporto klubų abonementus, jeigu juos lankomasi retai ir ne tiek, kiek galima. Pavyzdžiui, jeigu už abonementą, mokate kelias dešimtis ar virš šimto eurų per mėnesį, bet jame lankotės tik porą kartų per mėnesį, logiška, kad tai būtų visiškai nelogiškas išlaidavimas. Tad, panaikinus narystę ir sportuojant namie, jūsų finansinė situacija jau kardinaliai pasikeistų.

Taip pat reikia paminėti, kad išlaidų skaičiavimas bus reikalingas tik vieną mėnesį. Žinosite kur pinigus leidžiate be reikalo, o paskui liks tik sudėlioti planą ir biudžetą. Paprastai kalbant, atmetus visas reikalingas išlaidas, matysite kur galite sutaupyti, tad liks tik laikytis plano ir tiek.