Namams

Kaip apšiltinti stogą – namų savininkų vadovas

Stogas yra viena svarbiausių namo dalių. Jis saugo šilumą ir sausumą, suteikia pastogę nuo vėjo ir lietaus. Neapšildytas stogas gali tapti didele problema žiemos mėnesiais, kai lauke šalčiau nei namuose! Šiame tinklaraščio įraše apžvelgsime viską, ką reikia žinoti apie stogo izoliaciją namų savininkams, kurie nori, kad jų stogas suteiktų jiems puikią apsaugą ištisus metus.stogo izoliacija yra svarbi kiekvieno namo dalis. Ji padeda išlaikyti stogą šiltą žiemą ir vėsų vasarą, todėl jūsų namuose ištisus metus yra patogiau. Yra kelios skirtingos stogo izoliacijos rūšys, todėl apžvelkime kiekvieną iš jų:

  • Laidi izoliacija: Šį izoliacijos tipą sudaro nedideli putų arba stiklo pluošto gabalėliai, kuriuos galima sumontuoti tarp stogo gegnių. Tai geras pasirinkimas namų savininkams, kurie nori papildomai apšiltinti stogą, bet nenori užsiimti naujų plokščių ar medžiagos ritinių montavimu.
  • Tvirtos putplasčio plokštės: Šios plokštės gaminamos iš polistireno, kuris yra plastiko rūšis. Jos
  • montuojami tarp stogo gegnių, kaip ir laidi izoliacija, tačiau jie yra daug storesni ir geriau izoliuoja.
  • Mineralinė vata: Tai iš natūralių medžiagų, pavyzdžiui, uolienų ar šlako, pagaminta izoliacija. Ji paprastai montuojama ritiniais ir gali būti naudojama stogams šiltinti su stogo plokštėmis arba be jų.
  • Atspindinčioji plėvelė: ši izoliacijos rūšis gaminama iš aliuminio folijos ir montuojama ant esamos stogo dangos. Ji atspindi šilumą nuo stogo, todėl vasarą ant stogo būna vėsiau, o žiemą – šilčiau.

Renkantis stogo izoliaciją reikia atsižvelgti į keletą veiksnių. Svarbiausias iš jų yra klimatas – kokie orai vyrauja jūsų vietovėje? Jei gyvenate šaltame klimate, jums reikės stogo izoliacijos, kuri sulaikytų šilumą. Jei gyvenate karštame klimate, jums reikia stogo izoliacijos, kuri sulaikytų šilumą. Taip pat turite atsižvelgti į savo biudžetą ir turimo stogo tipą.

Jei nesate tikri, kokio tipo stogo izoliacija geriausiai tinka jūsų namams, pasitarkite su profesionaliu montuotoju arba rangovu. Jie galės rekomenduoti jūsų poreikiams tinkamą izoliacijos tipą ir padės ją tinkamai įrengti.

Daugiau informacijos apie stogo šiltinimą galite rasti čia: https://www.gamo.lt/stogo-siltinimas-termovata