Įvairūs,  Sveikata

Ką apie akių operaciją LASIK turi žinoti kiekvienas pacientas?

Lazerinė akių korekcija (LASIK) yra populiariausia, saugi ir patikima procedūra, saugiai ir neskausmingai pašalinanti tokius regėjimo sutrikimus kaip trumparegystė, toliaregystė bei astigmatizmas. Tai modernus ir labai naudingas sprendimas, leidžiantis įvairaus amžiaus žmonėms ir toliau gyventi pilnavertį gyvenimą. Tačiau ką privalo žinoti pacientas, prieš atliekant regos korekciją?

Kadangi mūsų akys yra be galo sudėtingos ir jautrios, tad atliekant LASIK operaciją, gerai suvokti žinoti jų sudėtį, struktūrą yra labai svarbu. Akys mus leidžia suprasti mus supantį pasaulį, matyti aplinką, mums supančius objektus. Akį sudaro akies obuolys, akiduobės bei akių vokai. Juos sujungia akies obuolio raumenys, akies vokų raumenys, nervai ir kraujagyslės. Nervai sujungia mūsų akis su smegenimis, kurios leidžia mus suvokti vaizdą, patenkantį i akis. Kadangi mūsų akys yra labai sudėtingos, bet ir jautrios, jų saugumas yra nepaprastai svarbus, nes net menkiausi pokyčiai gali sukelti rimtų regos ar net sveikatos sutrikimų. Akių sveikata taip pat gali pablogėti dėl neatsargumo, nuolatinio naudojimosi prietaisais ar net genetikos. Daugumą žmonių, turinčių regos sutrikimų, nešioja akinius arba kontaktinius lęšius, tačiau vienas geriausiu būdų pataisyti regėjimą – tai akių korekcija lazeriu.

FEMTO-LASIK operacija, atliekama femtosekundiniu lazeriu yra pažangiausias ir šiuo metu nepaprastai populiarus būdas koreguoti regą. Žmonėms, kuriems dėl akių ar bendros sveikatos sutrikimų šį procedūra nėra atliekama, oftalmologai siūlo LASIK operaciją, kuri yra saugesnė, bet taip pat labai efektyvi ir populiari. Akių  klinika „Lirema“ atlieka regos korekciją lazeriu savo pacientams, o jeigu viskas praeina sklandžiai, regėjimas yra pilnai atstatytas.

Regos korekcija lazeriu gali būti atlikta tik suaugusiems. Pirmiausia turi būti patikrintas jūsų ragenos storis, nes jeigu ji yra per plona, operacija yra pernelyg pavojinga. Svarbiausia yra gerai įsitikinti, kad dėl jokių rimtų ligų ar kitų neaiškių priežasčių paciento regėjimas per paskutinius pora metų nepakito. Vaikams atlikti regos korekcijos lazeriu negalima, nes dėl augančios akies operacija gali būti netiksli ir sukelti regėjimo sutrikimų ateityje. Nėščiosios moterys, norinčios atlikti regos korekciją, privalo palaukti bent pora mėnesių po maitinimo, kad išvengti įmanomų komplikacijų po procedūros. Akių korekcija taip pat yra griežtai draudžiama pacientams su rimtomis regėjimo ligomis, glaukoma, katarakta.

Regos korekcija lazeriu – tai pats moderniausias ir patogiausias būdas pasitaisyti regą ir gyventi pilnavertį gyvenimą. Visai netrukus po operacijos, paciento regėjimas yra atstatytas ir jo gyvenimas tampa daug laisvesnis bei malonesnis. Kartais žmones, norinčius pasitaisyti savo regėjimą, apima baimė ir jie toliau nešioja akinius bei kontaktinius lęšius. Akių  klinikoje „Lirema“ dirbantys specialistai užtikrins jus, kad bijoti nėra ko ir jūsų regėjimas bus lengvai pataisytas.