Įvairūs

Geriausias antradienis metuose kviečia duoti

„Antradienį duosiu“ – tokiu šūkiu dešimtmetį Lietuvoje veikiantis aukojimo portalas Aukok.lt kviečia prisidėti prie dosniausio antradienio metuose. „Dosnumo antradienis“ (angl. „Giving Tuesday“) – tai nuo 2012 m. minima diena, įkvepianti šimtus milijonų žmonių visame pasaulyje dalintis ir švęsti dosnumą.

Šis Pasaulinis dosnumo judėjimas siekia sukurti tarptautinę labdaros dieną, kuri kasmet minima po JAV tradiciškai švenčiamos Padėkos dienos ir pasaulyje itin populiarių „Juodojo penktadienio“ (angl. „Black Friday“) bei „Kibernetinio pirmadienio“ (angl. „Cyber Monday“) didžiųjų apsipirkimų.

„Mes – lietuviai – jau puikiai žinome ir aktyviai dalyvaujame „Juodojo penktadienio“ ir „Kibernetinio pirmadienio“ išpardavimuose, tačiau kol kas „neatsivežėme“ puikios tradicijos – „Dosnumo antradienio“. Manome, kad tai yra gražus kvietimas, pasirūpinus savo asmeniniais ar artimųjų poreikiais bei kalėdinėmis dovanomis, pasidalinti gerumu su tais, kuriems pagalbos labai reikia“, – teigia Aukok.lt portalo vadovė G. Šopaitė-Šilinskienė.

Portalas Aukok.lt aktyviai kviečia pradėti dosnumo antradienio tradiciją ir Lietuvoje. Jos tikslas paprastas – paskatinti žmones daryti gerus darbus. G. Šopaitės-Šilinskienės teigimu, kiekvienas žmogus gali pasirinkti patį tinkamiausią sau būdą dalintis: „Palaikantis žodis šalia esančiam, pagalba nepažįstamajam gatvėje, dėmesys socialinei problemai, aukojimas tiems, kuriems labiausiai reikia paramos – visos dalinimosi gerumu idėjos yra puikios. Svarbiausia – žinoti, kad kiekvienas dosnus gestas yra vertingas ir kiekvienas iš mūsų turime, ką duoti“.

Su iniciatyvos idėja kviečiama susipažinti specialioje platformoje www.antradieniduosiu.lt, o neturintiems savo idėjos, kaip daryti gerus darbus, siūloma paaukoti socialiniams projektams, kurių šiandien portale Aukok.lt yra net 48. Tarp jų – ir visuomenėje gerai žinomų organizacijų – „Maisto bankas“, „Gelbėkit vaikus“, „Jaunimo linija“, „Rimanto Kaukėno paramos grupė“, „Rugutė“, „SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija“, Maltos ordino pagalbos tarnybos, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ir daugelio kitų paramos iniciatyvos.

Aukok.lt komanda tikisi, kad dosnumo antradienio idėja plis Lietuvoje ir taps tokia pat populiari kaip ir visame pasaulyje.

Pranešimą paskelbė: Živilė Pikturnaitė, VšĮ „Geros valios projektai“