Įvairūs

„Food Union“ skelbia apie investicijas į atsinaujinančius energijos išteklius

RYGA, Latvija–(BUSINESS WIRE)–„Food Union“, tarptautinė valgomųjų ledų ir pieno produktų gamybos bei platinimo grupė, paskelbė apie savo investicijas į atsinaujinančią energijąledams ir pieno produktams Baltijos šalyse ir Norvegijoje gaminti.

„Esminė ESG svarba „Food Union“ lėmė tai, kad investavome į atsinaujinančius energijos išteklius dviejose iš pirmaujančių grupės įmonių: „Premia“ir „Isbjørn Is“. Būdami vieni iš pirmaujančių ledų ir pieno produktų gamintojų Baltijos šalių regione ir augdami visame pasaulyje, mes nuolat stebime ir peržiūrime būdus, kaip sumažinti savo poveikį aplinkai, ir ieškome alternatyvių atsinaujinančių energijos išteklių, kad subalansuotume savo energijos poreikius, mums ir toliau augant“, – sakė Normundas Stanevičius, „Food Union” generalinis direktorius Europos regione.

„Food Union“ kompanija „Premia“, kuri taip pat yra seniausia bei didžiausia Estijos ledų gamintoja, savo veikloje perėjo prie 100 proc. atsinaujinančių energijos išteklių, pavyzdžiui, saulės. „Premia“ kelionėje ekologiškesnės gamybos link buvo daug etapų, įskaitant automatinių LED šviestuvų sumontavimą ir „Fusebox“ virtualios elektrinės sprendimo, kuris sumažina elektros sąnaudas, pristatymą.

„Džiaugiamės galėdami pranešti apie savo investicijas į atsinaujinančius energijos išteklius ir planuojame toliau savo klientams pristatyti kuo geresnius ledus. „Premia“ yra didžiausia ledų gamintoja Estijoje, ir mes suprantame, kad turime padaryti viską, kas įmanoma, kad sumažintume savo gamybos ir veiklos poveikį aplinkai“, – sakė „Premia“ valdybos pirmininkas Aivaras Ausas.

„Premia“ kasmet pagamina apie 5 000 tonų ledų ir valdo devynias gamybos linijas. Jos įsipareigojimas naudoti 100 proc. atsinaujinančią energiją kartu su energijos taupymo sprendimais sumažins gamyklos ir šaldiklio sandėlio anglies dvideginio išmetimą daugiau nei 95 proc. per metus arba 2 800 tonų.

Saulės energija ilgą laiką buvo sparčiausiai auganti energijos alternatyva daug energijos reikalaujančioms įmonėms. „Premia“ investicijos į atsinaujinančius energijos išteklius tėra tik vienas „Food Union“ integruoto požiūrio į tvarumą komponentų.

Norvegijoje įsikūrusi „Food Union“ įmonė „Isbjørn Is“ taip pat įsipareigojo savo veikloje naudoti atsinaujinančią energiją. 2019 metais „Isbjørn Is“ investavo į 360 saulės modulių, sumontuotų ant sandėlio stogo. Šios investicijos kasmet generuoja 68 904 kWh – tai atitinka maždaug 48,2 tonos anglies dvideginio emisijos kompensavimą.

„Isbjørn Is“ mes siekiame plėtoti savo verslą lokaliai, tuo pačiu mažindami savo veiklos poveikį aplinkai. Atsinaujinančių energijos išteklių naudojimas yra pagrindinis ingredientas mažinant anglies dvideginio pėdsaką dabar ir plečiantis ateityje“, – pridūrė „Isbjørn Is“ generalinis direktorius Mortenas Kolsethas.

APIE „FOOD UNION“

„Food Union“ yra pirmaujanti valgomųjų ledų gamintoja Baltijos šalyse ir Danijoje, be to, grupė užima tvirtą rinkos poziciją Norvegijoje, Rumunijoje, Rusijoje ir Baltarusijoje. „Food Union“ grupę remia Honkonge įsikūrusi investicijų bendrovė „Meridian Capital Limited“ ir viena didžiausių Azijos privataus kapitalo įmonių PAG.

 

Peržiūrėti šaltinio versiją businesswire.com

https://www.businesswire.com/news/home/20210719005720/en/