Įvairūs

Fizinio asmens bankrotas – nesuduriantiems galo su galu

Kalbant apie žmogaus gyvenimą, dažnai išskiriamos įvairios sritys, pavyzdžiui, emocinė – kai vertinama emocinė žmogaus būklė. Ne išimtis yra ir fizinė – vertinama, ar žmogus puikiai fiziškai jaučiasi, ar nepatiria kokių nors negalavimų ir pan. Dar viena sritis – finansinė situacija. Kiekvieno žmogaus finansinę situaciją galima apibūdinti tam tikrais įvertinimais. Deja, ypač nemažos dalies žmonių finansinę situaciją galima įvertinti ne taip jau ir optimistiškai – apie tokius žmones yra sakoma, kad jie tiesiog nesuduria galo su galu. Vis dėlto, ne paslaptis ir tai, kad tokia situacija tikrai negali tęstis amžinai, visų pirma, jau, vien todėl, kad smarkiai pablogintų žmogaus emocinę bei fizinę būklę. Vadinasi, kad finansinė situacija dar labiau nepablogintų ir kitų gyvenimo sričių, pavyzdžiui, emocinės bei fizinės žmogaus būklės, būtina kuo greičiau ieškoti sprendimų, kaip išbristi iš esamos nepageidautinos situacijos. Gera žinia bent jau ta, kad išeitis – visada yra. Ne išimtis ir šis atvejis, tad jei ir jūsų situacija tokia, apie kurią būtų galima sakyti, kad jūs tiesiog nesuduriate galo su galu, fizinio asmens bankrotas iš tiesų gali tapti geriausia išeitimi. 

Tačiau taip pat svarbu nepamiršti, kad fizinio asmens bankroto byla gali būti iškelta tik tiems asmenims, kurie atitinka tam tikras sąlygas. Taigi, kviečiame sužinoti, kokias sąlygas turi atitikti asmuo, kad jam būtų iškelta tokio pobūdžio byla:

  • esamos skolos negali būti susikaupusios dėl žalingos veiklos, pavyzdžiui, piktnaudžiavimo alkoholiu ar narkotinėmis medžiagomis, azartinių lošimų ir t.t.;
  • nuo paskutinės tokio pobūdžio bylos nutraukimo arba pabaigos, turi būti praėję daugiau nei 10 metų;
  • įsiskolinęs asmuo negali būti tapęs nemokiu dėl atliktų nusikaltimų, kurie išvardyti LR baudžiamojo kodekso 207, 208, 209, 216, 222, 223 straipsniuose. 

Taigi, nors negalėjimas sudurti galo su galu, yra vienas blogiausių gyvenimo scenarijų, nereikia pamiršti, kad prasta finansinė situacija turi baigtis greičiau kaip įmanoma, kol tai dar neblogino kitų sričių, pavyzdžiui, emocinės ar fizinės jūsų būklės. Na, o viena iš išeičių gali būti ir fizinio asmens bankroto bylos kėlimas (jei tik atitiksite sąlygas).

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats