Įvairūs

Europos Komisija neturėjo pastabų Seimo Ekonomikos komiteto patobulintam naminukės Alkoholio kontrolės įstatymo projektui

2024 m. liepos 5 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

2024 m. balandžio 2 d. Lietuva Seimo Ekonomikos komiteto patobulintą naminukės Alkoholio kontrolės įstatymo projektą (toliau – Projektas) pateikė Europos Komisijai pastaboms. Tokiu būdu buvo pradėta Projekto notifikavimo procedūra. Priėmimas buvo atidėtas trims mėnesiams.

Liepos 4 d. Lietuva buvo informuota, kad atidėjimo laikotarpis baigėsi, o Europos Komisija ir Europos Sąjungos valstybės narės pastabų ar išsamios nuomonės nepateikė. „Projektas artimiausiu metu bus įtrauktas į Komiteto darbotvarkę. Mat jo nuostatas turime suderinti su per atidėjimo laikotarpį priimto kito Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatomis. Įstatymo priėmimas planuojamas Seimo rudens sesijoje“, – pažymėjo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius.

Minimu naminukės Alkoholio kontrolės įstatymo projektu siūloma įteisinti tradicinio alkoholinio gėrimo gamybą kaimo turizmo sodybose. Iki 65 laipsnių stiprumo alkoholinio gėrimo ūkininkams būtų leidžiama pagaminti 100 litrų per metus. Ūkininkų pagaminti tradiciniai alkoholiniai gėrimai negalėtų būti parduodami, o tik naudojami savo ar šeimos poreikiams arba degustuoti vietoje.

Įstatymo projektas jau yra praėjęs svarstymo Seimo posėdyje stadiją. Liko priėmimas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija