Įvairūs

Europos ir Azijos aukščiausiųjų audito institucijų konferencijoje A. Dulkys kalbėjo apie Lietuvos demografines grėsmes

Valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys kovo 11–15 d. dalyvauja Europos ir Azijos aukščiausiųjų audito institucijų organizacijų (EUROSAI ir ASOSAI) jungtinėje konferencijoje „Aktualūs iššūkiai ir nepaprastosios situacijos“. Jeruzalėje vykstančią konferenciją organizuoja Izraelio valstybės kontrolieriaus ir ombudsmeno institucija.

Renginyje 44 šalių atstovai nagrinėja Jungtinių Tautų (JT) tvarios plėtros tikslų įgyvendinimą, pasirengimą stichinėms nelaimėms ir krizių valdymą. Konferencijoje diskutuojama apie kibernetinio saugumo grėsmes, skaitmeninimą, blokų grandines (Blockchain), didžiuosius duomenis (Big data). Daug dėmesio renginio dalyviai skiria visuomenės senėjimo, pensijų, migracijos klausimams.

Pastaroji tema buvo aptariama ir valstybės kontrolieriaus A. Dulkio skaitytame pranešime, kuriame jis nagrinėjo su demografiniais pokyčiais susijusius mūsų šalies iššūkius. Jei dabartinės tendencijos nesikeis, greitai Lietuva turės spręsti darbo jėgos trūkumo, specialistų perkvalifikavimo, socialinės paramos, slaugos ir kitus klausimus.

Šia konferencija tarptautinė valstybinio audito bendruomenė siekia rasti atsakymus, kaip aukščiausiosios audito institucijos turėtų reaguoti į sparčiai besikeičiančią realybę, kuri tiesiogiai veikia kiekvieną valstybę ir visuomenę, ekonomines ir socialines struktūras bei patį valstybinį auditą.

Pranešimą paskelbė: Aušra Pilkienė, Valstybės kontrolė