Įvairūs

,,Elito" istorijos kartojasi

 Lietuvos profesinė sąjunga ,,Sandrauga“ kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkę dėl skandalingos ,,Perlas energija“ situacijos, primenančios ,,Sekundės“, EBSW  koncerno laikus.  ,,Sandrauga“ mano, kad iš klaidų nepasimokyta, nes istorijos kartojasi.

  Nors Lietuva  yra įsipareigojusi ES liberalizuoti elektros rinką ir atsisakyti visuomeninio tiekimo, laikas ir forma tam pasirinktas ne pats tinkamiausias. Toks įsipareigojimas gali būti koreguojamas ir taisomas. Pati kainodaros formulė kuomet 40 % kainos valstybės kontroliuojama, o 60 % yra priklausoma nuo biržos kainų kitimo, ir aiškiai palankesnė spekuliantams, perpardavinėtojams, bet ne paprastiems vartotojams. Žmonės turėtų žinoti kas, kokie asmenys derėjosi ir kas priėmė užprogramuotą sprendimą, tokią formulę, tokią nuostatą, kad vartotojai taptų įkaitais bet kurios prekybinės biržos, kur esant slaptiems susitarimams yra lengvai manipuliuojama pakeliant kainas vienu metu, padidinus paklausą. Ką tuo metu veikė ir kokias išvadas teikė Valstybės energetikos reguliavimo taryba, energetikos ministerija, ministrai, viceministrai, seimo nariai ir kiti asmenys prisidėję prie esamos situacijos dalyvaudami nustatant vadinamą algoritmą? Juk kilus chaosui neužtenka tik tyrimo ir kreipimosi į Generalinę prokuratūrą, siekiant apginti viešąjį interesą.

LPS ,,Sandrauga mano, kad visas šalies politinis, valstybinis elitas tikrai žinojo ir žino, kad toks liberalizavimas ekonominiu terminu vadinamas spekuliacija ir jokios net menamos naudos vartotojui neduoda, bet sudaro sąlygas verslo grupėms gauti didžiulius pelnus visuomenės ir valstybės sąskaita.

UAB ,,Perlas energija“ vadovas Vilius Juraitis išplatino pranešimą, kad Lietuvos Nepriklausoma elektros tiekėja ,,Perlas energija‘‘ stabdanti veiklą, ir kad elektrą klientams ji tieks iki rugpjūčio 31 dienos. Apmaudu, kad ir dabar atsivertus ,,Perlas Energija“ puslapį žvilga antraštė ,,Jūsų sąžiningas elektros tiekėjas“. Po juo slepiasi daugiau kaip 180 tūkstančių apgautų šalies gyventojų, kurie tiesiog nežino ką daryti ir kuo pasitikėti.

Lietuva, kaip socialiai atsakinga valstybė yra pasirašiusi Tarptautines sutartis, Chartijas, konvencijas, bei 1991 metais prisijungusi prie Visuotinės Žmogaus Teisių Deklaracijos kur be išankstinių sąlygų patvirtina, kad <>.

Būtina akcentuoti, kad atsisakant nuo socialinių, ekonominių klausimų atsakomybės, kontrolės, saugiklių taikymo  liberalizuojant elektros energiją Lietuvoje buvo priimtas politinis seime dalyvaujančių partijų sprendimas, kurį paruošė ir įgyvendino konkretūs asmenys, apie kuriuos žmonėms nepaaiškinama.

Dėl susidariusios situacijos ir skurdinimo politikos Lietuvos Profesinė sąjunga ,,Sandrauga“ š. m. spalio 17 d. organizuoja protesto renginį ,,Susitelkimas Kovai Prieš Skurdą Lietuvoje“.

Lietuvos valstybės prestižui, įvaizdžiui ši skandalinga istorija padarė didžiulę žalą ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu mastu. Didelė apgautos visuomenės dalis, pasimetusi ir praradusi pasitikėjimą valstybės institucijomis ir vykdoma liberalizacinė politika, todėl  Lietuvos profesinė sąjunga ,,Sandrauga“ viešai prašo:

  1. Nedelsiant visuomenei įvardinti kaltus asmenis dėl susidariusios situacijos.
  2. Aiškiai ir nedviprasmiškai pateikti informaciją visuomenei, ir ,,Perlas Energija“ klientams kaip elgtis ir su kokiomis energiją perparduodančiomis bendrovėmis sudaryti naujas sutartis.

Pranešimą paskelbė: Kęstutis Juknis, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga”