Įvairūs

Ekspertas atskleidžia, kaip sumažinti elektros energijos suvartojimą skalbiant

Skalbimo mašina yra vienas iš dažniausiai naudojamų prietaisų namuose, todėl gali sunaudoti itin didelę dalį energijos. Lietuvoje atliktas tyrimas atskleidžia, kad 9 iš 10 apklaustų gyventojų bent vieną kartą per savaitę skalbia drabužius skalbimo mašinoje. Iš jų net 50 procentų apklaustųjų nurodė bent vieną būda, kaip jų įpročiai pasikeitė dėl padidėjusių elektros kainų. „LG Electronics“ ekspertas Kiril Miliajev paaiškino, kaip pakeisti kasdienius įpročius, kurie padės sumažinti skalbimo mašinos sunaudojamos elektros energijos kiekį.

Skalbimo mašiną leiskite tik maksimalia apkrova

Nepriklausomai nuo to, ar skalbimo mašinoje skalbiate didelį kiekį skalbinių, ar tik kelis drabužius, skalbimo mašina sunaudoją tiek pat energijos. Standartinis skalbimo mašinos talpos kiekis yra nuo 6,5 iki 12 kilogramų. Stengdamiesi vis dažiau išnaudoti maksimalų skalbimo mašinos pajėgumą, galite sumažinti ne tik skalbimų dažnumą, bet ir sutaupyti laiko, vandens ir elektros energijos.

Naudokite vėsų vandenį

Kitas būdas, padėsiantis sutaupyti elektros energiją – skalbti drabužius skalbimo mašinoje naudojant kuo žemesnę vandens temperatūrą, t. y. 20 laipsnių. Skalbdami drabužius palyginti žemos temperatūros vandenyje, dauguma audinių galite išskalbti taip pat gerai, kaip ir skalbdami juos šiltame ar net karštame vandenyje. Be to, tai gali netgi padėti prailginti drabužio tarnavimo laiką, nes vėsesnis vanduo apsaugo nuo susitraukimo ir spalvų išblukimo rizikos. Ne mažiau svarbu – skalbiant drabužius žemesnėje temperatūroje galima sutaupyti iki 90% elektros energijos, kurią skalbimo mašina sunaudoja šildydama vandenį. 

Naudokite didelį sukimosi greitį

Kad drabužiai išdžiūtų greičiau, rekomenduojama naudoti didelį sukimosi greitį – ne mažiau kaip 1000 apsukimų per minutę, kad iš drabužių būtų kuo geriau pašalintas vandens perteklius. Tai ypač svarbu, jei drabužius džiovinate džiovyklėje.  Kuo drabužis drėgnesnis, tuo daugiau laiko jis turi būti džiovinamas džiovyklėje ir sunaudojama daugiau elektros energijos.

Džiovinkite savo drabužius natūraliai 

Jei įmanoma, džiovinkite drabužius natūraliai (ant džiovinimo lentos ar virvės) – tai yra puikus būdas sutaupyti elektros energijos kiekį ir sumažinti drabužių nusidėvėjimą. Natūralus drabužių džiovinimas taip pat padeda išvengti drabužių sukibimo dėl statinės elektros energijos, kuri kartais atsiranda naudojant sintetinius audinius.

Optimizuokite savo įpročius

Jei esate tarp 50% apklausos respondentų, kurie pakeitė savo skalbimo mašinos naudojimo įpročius, yra daugiau būdų, kuriais galima sutaupyti elektros energijos. Pavyzdžiui, galite įjungti savo skalbimo mašiną tam tikru paros laiku, kai elektros kainos yra žemesnės.

# # #

Apie LG Electronics, Inc.

„LG Electronics“ yra pasaulinė technologijų ir buitinės elektronikos gamintoja, veikianti beveik visose šalyse ir turinti daugiau nei 74 000 darbuotojų visame pasaulyje. Keturios LG bendrovės – „Home Appliance & Air Solution“, „Home Entertainment“, „Vehicle Component Solutions“ ir „Business Solutions“ bendros pasaulinės pajamos 2022 m. sudarė daugiau nei 80 trilijonų KRW. LG yra pirmaujanti vartojimo ir komercinių produktų gamintoja – nuo televizorių, buitinės technikos, oro sprendimų, monitorių, aptarnavimo robotų, automobilių komponentų, o jos aukščiausios kokybės prekių ženklai LG SIGNATURE ir išmanusis LG ThinQ yra žinomi visame pasaulyje. Naujausių naujienų ieškokite svetainėje www.LGnewsroom.com.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”
Ekspertas atskleidžia, kaip sumažinti elektros energijos suvartojimą skalbiant