Durys – stilingos namų erdvių sargės

durysNėra namų be durų. Žinoma, ultra modernaus interjero name gal ir galima būtų išsisukti be durų, tačiau juose ir tualetas įrengtas viduryje kambario, tad apie jį kalbėti reiktų atskirai. Tradicinio interjero namuose durys yra vienas svarbiausių funkcinių ir interjero elementų bei atspindi šeimininkų pasaulėžiūrą.

Kinų išminčiai tiki, geroji namų energija atsklinda pro duris, tad durų pasirinkimui skiriama daug reikšmės, nes tikima, jog nuo to priklauso kaip žmonės jaučiasi namuose, ar jie yra laimingi. Tuo pačiu durys yra ir namų sargės, saugančios namų erdves nuo svetimų žvilgsnių. O kadangi akys negali nuklysti į kitas erdves, natūralu, jog žvilgsnis sustoja ties jomis pačiomis. Todėl svarbu kaip jos atrodo, ar dera prie aplinkos ar kuria jaukų, malonų įspūdį, kuris kviečia užsukti ir pasilikti.

Kalbant apie interjerą, durys yra tarsi rankinė moterims, o rankinės spalva ir stilius turi derėti prie batų. Taigi, durys turi būti derinamos prie sienų ir grindų spalvos, nes tik taip išvengiama spalvų ir atspalvių kakofonijos bei sukuriamas vientisas kambario stilius. Tai nėra sudėtinga, nes duris galima pagaminti iš įvairiausios medienos, kuri pasižymi skirtingomis spalvomis ir raštais: ąžuolas, beržas, bukas, juodalksnis, klevas, raudonmedis, riešutas, vyšnia, uosis ir t.t. Jau nekalbant apie laką, beicą bei kitas priemones, kurios padeda išgauti įvairius prie interjero derančius atspalvius.

Masyvios medžio durys yra gražu, tačiau tinka ne visada. Kuomet patalpos yra siauros ir ankštos bei nėra natūralaus šviesos šaltinio (lango), tuomet rekomenduojama rinktis stiklines duris arba duris su įstiklintomis angomis. Taip sukuriamas šviesesnis ir jaukesnis interjeras, patalpos atrodo erdvesnės. Ta pati taisyklė taikoma ir tualeto bei vonios kambariams, tačiau jiems reiktų rinktis nepermatomą stiklą.

Medinės durys yra vienas geriausių ir populiariausių pasirinkimų Lietuvoje. Medis itin šilta, jauki medžiaga lengvai pasiduodanti ir prisitaikanti prie interjero. Tad geri meistrai gali sukurti tiek modernias duris tinkančias loftui, tiek klasikiniam, skandinaviškam interjerui derančias duris.

Panašūs straipsniai:
 
Amazonas Silk Traveller ocean (blue-blue) Travel Hammock, 220×140 cm, 150 kg
 
Lenovo IdeaPad Legion Y720 i7-7700HQ/8GB/128GB SSD+2TB HDD/NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB DOS Black Nešiojamas kompiuteris
 
BISSET BSBE13RISX03BX
 
Viamare SUP Paddle, Alu/Carbon, 180-220 cm
Facebook Twitter

About admin