Įvairūs

Didžiausia pasaulinė antikorupcijos konferencija Vilniuje: kvietimas organizuoti seminarus

2024 m. birželio 18-21 dienomis Vilniuje vyks didžiausia pasaulyje Tarptautinė antikorupcijos konferencija (IACC), kurios tema „Akistata su globaliomis grėsmėmis išsaugant skaidrumą“. Konferencijos turinys bus skirstomas į septynias potemes, kurių kiekvienoje bus nagrinėjamos svarbiausios kovos su korupcija problemos.

„IACC yra svarbi platforma kovojant su korupcija pasauliniu mastu. 2024 m. Vilniuje vyksiančioje konferencijoje siekiame rasti sprendimus sudėtingiausiems iššūkiams, keliantiems grėsmę skaidrumui visame pasaulyje“, – sako Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Linas Pernavas. „Nepraleiskite progos dalyvauti pasauliniame dialoge apie kovą su korupciją ir skaidrumo paieškas. Pateikite savo seminarų pasiūlymus ir prisijunkite prie mūsų Vilniuje Tarptautinėje antikorupcijos konferencijoje 2024 m.“

Institucijos, nevyriausybinės organizacijos, privataus sektoriaus atstovai yra kviečiami teikti seminarų pasiūlymus, atitinkančius šių metų IACC potemes :

  1. Kaip apginsime tuos, kurie gina skaidrumą ir drąsiai kovoja su korupcija?
  2. Godumas ir korupcija: ydos , pagreitinančios pasaulinę aplinkos katastrofą.
  3. Kleptokratai, nusikaltėliai, prekeiviai žmonėmis ir jų talkininkai: metas juos sustabdyti.
  4. Korupcija, pasaulinis nesaugumas ir smurtiniai konfliktai – kaip tai suvaldyti ir užtikrinti taiką pasaulyje?
  5. Pasaulinės etiškos ekonomikos kūrimas: sąžiningo verslo ir lyderių rėmimas.
  6. Technologinė revoliucija: kaip geriausiai pasitelkti naujausias technologijas ir užkirsti kelią netinkamam jų panaudojimui.
  7. Iššūkiai demokratijai ir žmogaus teisėms: kova su korupcijos tamsiausia puse.

Organizacijų pasiūlytos diskusijos ir seminarai kiekvienoje IACC suteikia pasaulinei kovos su korupcija bendruomenei įtraukią platformą bendradarbiauti, dalytis įžvalgomis ir bendromis jėgomis kurti strategiją skaidresniam pasauliui.

Pasiūlymai laukiami iki 2024 m. vasario 15 d. Diskusijos ar seminarai vyks anglų kalba, truks 90 minučių. Norėdami gauti daugiau informacijos, įskaitant registracijos informaciją ir ankstesnių metų temų pavyzdžius, apsilankykite čia.

IACC – tai svarbiausias pasaulinis antikorupcinis forumas, siekiantis kovoti su didžiausiomis korupcijos grėsmėmis šiuolaikiniame pasaulyje bei nuo 1983 m. sėkmingai darantis įtaką pasaulinei politinei ir ekonominei darbotvarkei. Praėjusioje konferencijoje 2022 m. Vašingtone dalyvavo JAV valstybės sekretorius Anthony Blinken, Moldovos prezidentė Maia Sandu, daugelis kitų garbių atstovų, o ankstesnėse konferencijose yra kalbėję tokie lyderiai kaip Nelson Mandela, Hillary Clinton, Kofi Annan, Al Gore, George Soros, Angel Gurria ir kiti.

Kas dvejus metus IACC organizuojama vis kitoje pasaulio šalyje: 2022 metais IACC vyko JAV, 2020 m. – Pietų Korėjoje, 2018 m. – Danijoje, 2016 m. – Panamoje, 2015 m. – Malaizijoje, 2012 m. – Brazilijoje.

Pranešimą paskelbė: Julija Gorovniovaitė, Specialiųjų tyrimų tarnyba