Įvairūs

CoInvest Capital fondą papildo 4 mln. eurų investicijoms į žaliųjų technologijų startuolius

Tvaraus ir draugiško aplinkai verslo misiją įgyvendinti imasi nemaža dalis startuolių, todėl rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ investicijoms į žaliąsias technologijas plėtojančias įmones numatė skirti papildomus 4 mln. eurų.

Kur investuoti papildomus 4 mln. eurų, fondas dairytis pradės jau netrukus. Pasak fondo vadovės V. Vaitkevičienės, didžiausias dėmesys bus skirtas startuoliams, kurie jau turi išvystytus žaliųjų technologijų produktus ar paslaugas, o papildomo kapitalo siekia spartesniam įėjimui į rinką. Dažniausiai startuoliai patys susisiekia su fondu ir pristato savo kuriamus produktus, bendrovės planus. Tai padaryti galima ir internetinėje fondo svetainėje.

„CoInvest Capital“ fondas kartu su verslo angelais jau ne kartą yra investavęs į aplinkai draugiškus sprendimus kuriančias bendroves. Tarp jų – saulės jėgainių gaminamos elektros optimizavimo ir stebėjimo platforma „Inion LT“, vibracijų energijos generatorių sukūrusi „Nanoenergija“ bei sumanius elektromobilių įkrovimo sprendimus plėtojanti „In Balance grid“.

„Nors žaliosios technologijos nėra naujiena, jas plėtojančių startuolių pastebimai daugėja tik pastaraisiais metais. Tikimės, kad paskatinimas ir investicijos padės ne tik atkreipti dėmesį į problemas, bet ir pagreitins jų sprendimo įrankių kūrimo procesus. Tokį poreikį diktuoja pati rinka – vis daugiau startuolių kuria atsinaujinančiais energetikos ištekliais, žiedine ekonomika paremtus verslo modelius, o investuotojai vis dažniau nori lėšas nukreipti į tvarų verslą“, – sako „CoInvest Capital“ vadovė Viktorija Vaitkevičienė.

Žaliosios technologijos apima produktus ir paslaugas, kurie turi teigiamą ekologinį poveikį aplinkai, keičia vartotojų įpročius. Pavyzdžiui, kuriami ar gamyboje naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai, inovatyvūs atliekų perdirbimo sprendimai. Žaliųjų technologijų sritis yra labai plati, todėl gali būti pritaikyta pramonės, energetikos, transporto ir daugelyje kitų sektorių.

Šias technologijas palaiko ir Europos Sąjungos Žaliojo kurso strategija, kuria numatomi darnaus vystymosi ir klimato kaitos poveikio mažinimo tikslai. Iki 2030 metų ES yra įsipareigojusi sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį iki 55 proc., o iki 2050 metų tokių dujų visiškai atsisakyti ir pereiti prie atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo.

Pasak V. Vaitkevičienės, Žaliasis kursas paskatins įmones pergalvoti savo verslo modelius ir labiau atsižvelgti į aplinkos, socialinius ir valdymo (angl. environmental, social, governance (ESG) kriterijus, nes tai bus būtina sąlyga išgyventi ir pritraukti vartotojus. 

„Šiuo metu vertindami startuolius analizuojame, ar jų verslo modelis gali būti greitai pritaikytas kitose rinkose, ar įmonė jau turi išplėtotą produktą ir nuolatinę vartotojų bazę. Manau, kad greitai be išimčių vertinsime, kokį poveikį bendrovės veikla daro aplinkai, ar verslo strategijoje atsižvelgta į ESG rizikas ir kaip planuojama jas suvaldyti“, – sako V. Vaitkevičienė.

Vaitkevičienė pabrėžia, kad, kaip ir kiekvienai naujovei, tvarių įpročių įsišaknijimui reikia laiko, bet jau dabar pastebima, kad jaunesni startuolių kūrėjai veiklą pradeda norėdami sukurti aplinkai draugiškesnius sprendimus, vartotojai pradeda domėtis, kokį poveikį aplinkai daro jų mėgstami prekių ženklai, o investuotojai dairosi fondų, kurių portfeliai sudaryti tik iš ESG kriterijus atitinkančių verslų.

Apie „CoInvest Capital“:

„CoInvest Capital“ kartu su verslo angelų grupėmis ir privačiais rizikos kapitalo fondais investuoja į verslą pradedančias bei verslo plėtrą vykdančias įmones. Kartu su daugiau nei 70 individualių investuotojų fondas jau yra investavęs beveik 8 mln. EUR, o bendras fondo dydis šiuo metu sudaro 28 mln. EUR.

4 mln. eurų investicijoms skirti pagal priemonę „Koinvesticinis fondas“. Ši priemonė yra viena iš trijų „CoInvest Capital“ įgyvendinamų priemonių.

Daugiau informacijos apie fondą www.coinvest.lt.

Kontaktai:

Viktorija Vaitkevičienė

„CoInvest Capital“ vadovė

El. p.: viktorija.vaitkeviciene@coinvest.lt

Tel.: 8 686 86 725

Pranešimą paskelbė: Aistė Veberaitė, UAB „Publicum”