Įvairūs

„Coinvest Capital“ bendruomenėje – naujai akredituoti verslo angelai

Rizikos kapitalo fondas „Coinvest Capital“ stiprina fondo buriamą patyrusių verslo angelų bendruomenę, akredituodamas naujus verslo angelus. „Coinvest Capital“ pažymi, kad verslo angelų profesinė patirtis prisideda prie ankstyvosios stadijos investavimo rizikos mažinimo, padeda stiprinti Lietuvos startuolių ekosistemą ir auginti naujus būsimus vienaragius bei tvarius sėkmingus verslus.

Tarp naujai fondo akredituotų verslo angelų – Giedrimas Jeglinskas, Linas Sargautis ir Darius Antanaitis, taip pat neliečiamojo kapitalo fondas „Jaunaragiai“. Šiuo metu galiojančią akreditaciją fonde turi 167 verslo angelai –  fiziniai asmenys, įmonės ir keli kiti privatūs fondai.

Pasak „Coinvest Capital“ direktorės Viktorijos Trimbel, pagal šiemet gegužę pristatytą atnaujintą fondo investavimo strategiją patyrusių verslo angelų akreditacija plečiama, siekiant paskatinti investuoti į Lietuvos startuolius užsienio angelus ir inovatyviausių pasaulinių industrijų ekspertus.

„Pagal fondo strateginę viziją, idealus kartu investuojančių angelų ratas apima konkrečios industrijos ekspertą, taip pat užsienio šalies, į kurią startuolis siekia plėstis, ekspertą, ir kitus verslo angelus, turinčius konkrečiam startuoliui reikiamas kompetencijas. Verslo angelų investicijų esmė – atnešti ne tik lėšas, bet ir asmeninius kontaktus bei patirtį. Labai jaunai, sparčiai augančiai ir rizikingai įmonei tai ne mažiau svarbu nei finansai“, – teigia V. Trimbel.

„Investavimas į startuolius – puikus būdas skatinti mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą, o tai svarbu, kuriant klestinčią valstybę. Norėdamas aktyviai dalyvauti šiuose procesuose, prisidėti prie startuolių augimo bei jiems padėti ekspertiniais patarimais, prisijungiau prie „Coinvest Capital“. Profesionali fondo komanda, aiški vizija ir nuoširdus bendravimas mane įtikino, kad žengiu teisingą žingsnį“, – sako D. Antanaitis.

„Pats perėjau kelią nuo startuolio įkūrimo iki verslo perleidimo strateginiam investuotojui,  tad dabar noriu prisidėti prie naujų ambicingų verslo idėjų įgyvendinimo ir dalintis patirtimi. Prisijungiau prie „CoInvest Capital“, kadangi šis fondas padeda verslo angelams įgyvendinti investicijų idėjas, juos ugdo ir yra verslo angelų bendruomenės branduolys Lietuvoje“, – teigia L. Sargautis.

„Mano tikslas – prisidėti ieškant ambicingų ir viziją turinčių inovatorių, kurie yra kompetentingi vystyti gynybos ir dvigubos paskirties produktus bei kurti kompanijas, kurios įsijungtų į globalias gynybos tiekimo grandines. Investuodami į šias technologijas, o ypač į žmones, turime neeilinę galimybę prisidėti prie šalies proveržio“, – pažymi G. Jeglinskas.

Naujai akredituotas neliečiamojo kapitalo fondas „Jaunaragiai“ taip pat pasirengęs kartu su „CoInvest Capital“ investuoti į startuolių plėtrą. „Jaunaragiai“ –  antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ (LJA) įkurtas inovatyvus fondas.

„Lietuvoje dabar yra daugiau nei 250 000 LJA alumni. Tai – platus talentų tinklas, ir jo nariai turi gebėjimų kurti pasaulinio lygio startuolius. Būtent į šiuos startuolius norime investuoti, o grąža iš šių investicijų vėliau bus skirta LJA programų veiklai ir programoms finansuoti, taip didinant antrepreniškų asmenybių gretas Lietuvoje“, – pažymi Martynas Kandzeras, fondo „Jaunaragiai“ vadybos pirmininkas.

Pagal suteiktą mandatą tradiciškai „Coinvest Capital“ investuoja į pasirinktą startuolių įmonę kartu su ne mažiau nei 2–3 akredituotais verslo angelais. Sėkmės atveju verslo angelams yra atiduodamas investicijos pelnas, kad jie galėtų investuoti į dar daugiau kitų startuolių. Ryškiausias sėkmingos investicijos pavyzdys – „Interactio“. 2021-ųjų birželį, praėjus dvejiems metams po investicijos, „Coinvest Capital“ pardavė visas fondui priklausiusias „Interactio“ akcijas, o verslo angelai savo investiciją realizavo iš dalies. Verslo angelų investicijos vertė šiame etape buvo išaugusi 9 kartus, o jų investicijų grąža iš šio konkretaus pasitraukimo, kartu su angelams priklausančia fondo investicijos grąžos dalimi, pasiekė beveik 34 kartus.

 Apie „Coinvest Capital“

„Coinvest Capital“ yra ankstyvos stadijos rizikos kapitalo fondas, įkurtas INVEGOS, panaudojant viešąsias EU ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšas, investuojantis kartu su verslo angelais ir kitais rizikos kapitalo fondais į jaunas perspektyvias Lietuvos įmones. Šiuo metu fondo portfelyje jau yra 27 startuolių įmonės. Fondas suteikia unikalią galimybę privatiems investuotojams gauti papildomą naudą, apribodamas savo investicijų grąžą 6% sėkmingo pasitraukimo iš investicijų atveju. Iš 25,5 mln. eurų fondo kapitalo, laisvas kapitalas naujoms investicijoms siekia 15 mln. eurų. https://www.coinvest.lt/

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, Publicum Financial Communications, UAB
„Coinvest Capital“ bendruomenėje – naujai akredituoti verslo angelai