Namams

Bėgeliai – viena iš svarbių baldų detalių

Jei turite patirties atliekant remontą ar renkantis baldus, tikriausiai jau žinote, o jei šioje srityje esate naujokas, supažindinsime su realybe. Labai tikėtina, jog apsisprendimas, kaip atrodys bei funkcionuos jūsų baldai, keisis daug kartų. Baldų kaina – taip pat vienas iš nepastoviausių faktorių, kurio reikšmingą pokytį gali įtakoti ir sprendimas, kokia baldų furnitūra bus panaudota individualiai gaminamuose ar įsigytuose iš ekspozicijos balduose. Baldų furnitūra apima tiek dekoratyviąsias (vienas pavyzdžių – baldų rankenėlės),  tiek ir funkcines detales (pavyzdžiui, stalčių šonai). Pastarųjų pasirinkimą įtakoja daugelis veiksnių: būsimo baldo paskirtis, gamybai naudojamos medžiagos, planuojamas skirti biudžetas ir kiti veiksniai. Vizualiai baldų furnitūros detalės yra mažos, tačiau iš tikro – tokios reikšmingos, jog pastarųjų pasirinkimui reikėtų skirti nemažai dėmesio. Aišku, idealu, jei pagalbos tikėtis galite iš profesionalo, kuris gamins baldus ar iš kurio juos pirksite. Pastarasis taip pat jus gali pakonsultuoti tema „bėgeliai“ ar kitos aktualios detalės.

Jei jau paminėjome šią detalę, aptarsime šią plačiau. Ritininiai bėgeliai – dažniausias pasirinkimas gaminant baldus. Jų montavimo procesas yra lengvas, vilioja ir gana neaukšta kaina. Pagrindiniai minusai: triukšmingas darbas bei ribotos „judėjimo“ galimybės (dalinis stalčių atsivėrimas). Pastarasis variantas dažnai pasirenkamas gaminant biuro baldus. Jei šio tipo bėgeliai montuojami į virtuvės stalčius, ekspertai rekomenduoja rinktis ne cinkuotą skardą, o plieninius, montuojamus su kietais plastikiniais ratukais.

Tiems klientams, kurie kaip pagrindinį prioritetą gaminant baldus išskiria kokybę, baldininkai siūlo guolinių bėgelių sistemą, kuri patraukli dėl tylaus, lengvo atidarinėjimo, tvirtesnių bei didesnį svorį atlaikyti galinčių stalčių. Šis variantas daugeliui imponuoja dėl to, jog stalčius gali būti atidaromas iki galo (tai itin aktualu kalbant apie virtuvinius baldus).

Renkantis baldus, derėtų pamiršti lietuviams taip būdingą kuklumą. Nebijokite prieš baldininką pasirodyti perdaug įkyrus ar smulkmeniškas. Drąsiai išreikškite net ir tuos savo pageidavimus, kurie atrodo šiek tiek nerealūs. Baldų gamyba – sritis, kurios technologijos nuolat juda į priekį, tad tai, kas vakar atrodė iš fantazijos srities, šiandien gali būti paprastai įgyvendinama.