Įvairūs

„BaltCap“ suformavo didžiausią Baltijos šalyse privataus kapitalo fondą

  • Užbaigus kapitalo pritraukimo etapą, fondas „BaltCap Private Equity Fund III“ („BPEF III“) investicijoms užsitikrino 177 mln. eurų. Tai didžiausia suma Baltijos šalių privataus kapitalo rinkos istorijoje. 
  • BPEF III yra „buyout“ (įgyjantis investicijų taikinio kontrolę) tipo fondas, investuosiantis ir į Baltijos, ir į Šiaurės šalis. Jis sieks tolesnės vadinamojo Naujojo Šiaurės regiono verslo integracijos. 
  • BPEF III vadovausis tvarumo principais – investicijomis bus siekiama teigiamo poveikio aplinkai ir socialiniams procesams. 

Didžiausio Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojo fondo tikslas – atlikti iki 10 investicijų regione, vadovaujantis pasiteisinusia „pirk ir augink“ strategija. BPEF III taikiniai – brandžios Baltijos ir Šiaurės šalių įmonės, kurių vertė siekia 10-100 mln. eurų. 

„Atrodytų, kad tai – tik skaičiai, tačiau šio fondo formavimo užbaigimas yra tikras mūsų augimo istorijos riboženklis. Didžiausias fondas, visų pirma, reiškia dar labiau išaugusį investuotojų pasitikėjimą mūsų komanda ir regiono potencialo pripažinimą. Apskritai, komanda yra itin svarbus veiksnys, todėl  investuojame kartu su įmonių vadovais ir siekiame bendro tikslo – tapti tarptautinio verslo čempionais ne tik Naujajame Šiaures regione, bet ir globalioje rinkoje“, – sakė vadovaujantis „BaltCap“ partneris Simonas Gustainis.  

„Didžiuojamės anksčiau sukurto fondo BPEF II veiklos rezultatais ir  esame tikri, kad Naujajame Šiaurės regione yra daug potencialo, kurį galime realizuoti. Esami ir nauji investuotojai, aukščiausios kategorijos tarptautiniai instituciniai investuotojai, fondų fondai, šeimos biurai ir, pirmą kartą tokio tipo „BaltCap“ fondų istorijoje, pavieniai privatūs asmenys –  tokia naujojo BPEF III fondo investuotojų struktūra. Mes didžiuojamės jų pasitikėjimu“, – pažymėjo „BaltCap“ vadovaujantis partneris Martinas Kõdaras.    

„Labai svarbu, kad plečiame investicijų geografiją. Baltijos šalys visuomet buvo „BaltCap“ namų rinka, tačiau su šiuo fondu mes aprėpsime plačiau – visų pirma, Suomijos ir Švedijos įmones, turinčios sąsajų su Baltijos šalimis. Šiaurės ir Baltijos šalys organiškai virsta didesne, integruota Naujojo Šiaurės regiono rinka, siūlančia plačias verslo galimybes. Tikimės, kad BPEF III taps tokios integracijos skatintoju“, – pridūrė „BaltCap“ vadovaujantis partneris Peeteris Saksas. 

S. Gustainis pažymėjo, kad fondas savo veikloje vadovausis aiškiai apibrėžtais ESG (aplinkosaugos, socialiai atsakingo verslo ir valdysenos) kriterijais. „Tvaraus verslo kūrimas buvo vienas iš „BaltCap“ kertinių akmenų. Jau 10 metų teikiame ESG ataskaitas, ESG kriterijai šiandien yra visiškai integruoti į mūsų veiklos modelį ir yra diegiami mūsų valdomose kompanijose“, – kalbėjo S.Gustainis. 

Apie „BaltCap Private Equity Fund III“

 „BaltCap Private Equity Fund III“ (BPEF III) invvestuoja į inovatyvias Baltijos šalių įmones, remdamasis „įsigyk ir augink“ strategija. BPEF III įkurtas bendradarbiaujant su Europos investicijų fondu (EIF), veikiančiu  per Baltijos inovacijų fondą (BIF). Pastarasis yra Baltijos šalių vyriausybių bei EIF projektas, taip pat remiamas Europos Sąjungos Europos strateginių investicijų fondo (EFSI), įkurto vadovaujantis Europos investicijų planu. Į   BPEF III taip pat investavo ERPB, Šiaurės šalių aplinkosaugos finansų korporacija (NEFCO), LHV ir SEB pensijų fondai, Suomijos fondų valdytojas „eQ Asset Management“ bei šeimos biurai. www.baltcap.com

Apie „BaltCap“

„BaltCap“ siekia transformuoti Naujojo Šiaurės regiono įmones į verslo čempionus, pripažįstamus globaliai. Mes bendradarbiaujame su geriausiomis vadovų komandomis ir verslininkais, padėdami jiems realizuoti jų ambicijas ir užtikrinti augimą regione ir pasaulyje. Mūsų strategija leido „BaltCap“ tapti didžiausiu ir labiausiai patyrusiu investuotoju Baltijos regione. To siekdami mes kuriame ir valdome „buyout“, augimo kapitalo, infrastruktūros ir rizikos kapitalo fondus.  Nuo pat savo įsikūrimo 1995 metais, „BaltCap“ įsteigė kelias kartas investicinių  fondų, kurių bendras kapitalas sudarytų daugiau nei 650 mln. eurų. Mes investavome į daugiau nei 100 įmonių, veikiančių įvairiuose sektoriuose ir esančių skirtinguose plėtros etapuose. „BaltCap“ 34 profesionalų komanda dirba Taline, Rygoje, Vilniuje, Varšuvoje, Helsinkyje ir Stokholme. 

Daugiau informacijos:

Vaidotas Vyšniauskas

Publicum FComm

 v.vysniauskas@publicum.lt

 Tel.: +37061273474

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum”