Įvairūs

„BaltCap“ į Estijos senjorų namų tinklą „Pihlakodu“ investuos 3 milijonus eurų

Didžiausio Baltijos šalyse privačių fondų valdytojo „BaltCap“ augimo kapitalo fondas „BaltCap Growth Fund“ investuos beveik 3 milijonus eurų į bendrovės „Viru Haigla AS“ plėtojamą senjorų namų tinklą „Pihlakodu“. Papildomas augimo kapitalas bus skirtas padidinti vietų skaičių senjorų namuose iki 1000 per artimiausius ketverius metus. „BaltCap Growth Fund“ taps bendrovės „Viru Haigla AS“ akcininku.

„BaltCap“ partneris Kornelijus Čelutka pažymėjo, kad privačios iniciatyvos senjorų priežiūros srityje iki šiol būta labai mažai, ir šis segmentas pastaraisiais dešimtmečiais beveik nesiplėtojo. „Tuo tarpu bendras gyvenimo lygis bei privačios medicinos ir sveikatinimo sektoriai augo gana sparčiai. Kita vertus, „Pihlakodu“ tinklas Estijoje vos per metus jau tapo nauju standartu, o demografinė situacija regione leidžia prognozuoti stabilų tokio tipo paslaugų paklausos augimą“, – pažymėjo K. Čelutka.  

„Kai tik bus baigti 200 vietų namai Tabasalu, ketiname pradėti statyti dar vienus „Pihlakodu“ senjorų namus Vimsi. Pritraukiant investuotoją mes tikimės išplėsti klientams siūlomų vietų skaičių iki 1000 per artimiausius metus ir sustiprinti lyderio pozicijas šiame segmente Estijoje“, – sakė „Viru Haigla AS“ valdybos pirmininkas Igoris Pihela.  

Po sandorio didžiąją „Viru Haigla AS“ akcijų dalį toliau valdys Estijos „Estonian Medical Group“, kontroliuojama Pihelų šeimos.  

„Pihlakodu“ senjorų namų tinklas šiuo metu veikia Tapoje, Kohtla-Jarvėje, Taline ir klientams siūlo apie 500 vietų.   

Tai bus ne pirmoji „BaltCap“ investicija, susijusi su sveikatos apsaugos paslaugu bei sveiko gyvenimo būdo sektoriais.  „BaltCap“ plėtros kapitalo fondas „Lithuania SME Fund“ vasarį pardavė 54 proc. medicinos klinikų tinklo „InMedica“ akcijų fondui „INVL Baltic Sea Growth Fund“. 

„BaltCap Growth Fund“ savo portfelyje dar turi įmonę, kuri yra 29 „Lemon Gym“ bei „Impuls“ sporto klubų operatorė. „BaltCap Growth Fund“ taip pat šiemet įsigijo ekologiškų produktų parduotuvių tinklus „Livinn“ ir „Biosala“.

Prisegtoje nuotraukoje – Pihlakodu senjorų namai Talino priemiestyje.

  „BaltCap“ yra didžiausias privataus kapitalo fondų valdytojas Baltijos šalyse, veikiantis nuo 1995 metų. „BaltCap“ yra investavęs į daugiau nei 70 Baltijos šalyse įsikūrusių įmonių.   

„BaltCap Growth Fund“ fondą „BaltCap“ įkūrė bendradarbiaudamas su Europos investicijų fondu (EIF), kuris kartu su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybėmis įsteigė Baltijos inovacijų fondą (BIF). Į BGF taip pat investavo bankų „Swedbank“ ir „Luminor“ valdomi pensijų fondai. BGF investuoja į augančias mažas ir vidutines Baltijos šalių bendroves. BGF investicija paprastai siekia 2-4 mln. eurų.

Daugiau informacijos:

Vaidotas Vyšniauskas

Publicum FComm

 v.vysniauskas@publicum.lt

 Tel.: +37061273474

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum“