Įvairūs

„BaltCap“ gavo alternatyvių investicijų fondų valdytojo licenciją

Didžiausiam Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojui „BaltCap“ Estijos finansų priežiūros institucija EFSA suteikė visos apimties alternatyvių investicijų fondų valdytojo licenciją (AIFM). Tokia licencija „BaltCap“ leis sparčiau plėstis Europos rinkose. Tai pirmoji visos apimties AIFM licencija, suteikta Estijoje registruotai privataus kapitalo fondų valdymo įmonei. 

AIFM yra svarbus „BaltCap“ riboženklis, rodantis svarbų pokytį – fondų valdytojas iš gana riboto reguliavimo režimo, taikomo mažų alternatyvių investicijų fondams, kurių valdomo turto vertė neviršija 500 mln. eurų, įžengia į griežto reguliavimo EFSA priežiūros zoną. Kartu licencija suteiks „BaltCap“ privalumą teikti paslaugas ir komunikuoti savo fondus visoje Europos Sąjungoje. Taip gerokai išauga galimybės pasiekti daug platesnį investuotojų, ieškančių patikimų privataus kapitalo investicijų alternatyvų, ratą.

 Kaip paaiškino „BaltCap“ teisės ir atitikties vadovas Maido Lillemetsas, AIMF licencija yra ES reguliavimo sistemos, sukurtos siekiant harmonizuoti ir prižiūrėti alternatyvių investicijų fondų veiklą, dalis. „Licencijavimo reikalavimai aprėpia daugelį veiklos aspektų, įskaitant rizikos valdymą, atskaitingumą, investuotojų teisių apsaugą, veiklos procedūras ir kapitalo reikalavimus. Tokios licencijos gavimas yra svarbus pasiekimas, įtvirtinantis „BaltCap“ atitikimą griežtiems Estijos FSA standartams. Tai labai svarbi žinia investuotojams, bylojanti, kad jų kapitalas yra patikimose rankose“, – sakė M.Lillemetsas.

 Vadovaujantis „BaltCap“ partneris Simonas Gustainis pabrėžė, kad licencija žymi naują organizacijos ir verslo augimo etapą. 

„BaltCap“ pastaraisiais metais įspūdingai augo. Pradėjome įgyvendinti naujas investavimo strategijas, pritraukėme naujų investuotojų ir gerokai išplėtėme potencialių investavimo taikinių sąrašą. Auginome komandą ir sukūrėme sąlygas augti komandos nariams. Atrodytų, kad AIMF yra procedūrinis veiksmas, tačiau jis iš tiesų yra kokybės ženklas, patvirtinantis, kad „BaltCap“ augdamas laikosi aukščiausių skaidrumo, profesionalumo bei atitikties standartų. Lygiai taip pat svarbu, kad licencija padės mums siekiant transformuoti regiono įmones, ugdant tarptautinių rinkų čempionus ir suteikiant išskirtines galimybes mūsų investuotojams“, – pažymėjo S. Gustainis.

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, Publicum Financial Communications, UAB