Laisvalaikis,  Sportas

Baidarių nuoma – puikiausia vasaros pramoga

baidariu-nuoma-vasaraBaidarių nuoma vasaros metu skamba daugelio galvoje, tačiau kodėl gi verta ją rinktis? Visų pirma, tai vienas iš pačių ekologiškiausių ir artimiausių gamtai laisvalaikio praleidimo būdų, kuris be visa to nėra ir labai brangus bei sudėtingas. Bet tikrai tai nėra vienintelės priežastys, kodėl žmonės renkasi baidares savo savaitgalio išvykoms į gamtą.

Buvimas ypač arti gamtos suteikia ramybę, padeda atsipalaiduoti net ir labai įsitempusiems asmenims, sumažina stresą, taip apsaugodamas nervines ląsteles, kurias šių dienų žmonės degina ypač sparčiai. Taip pat, ramiai plaukdami bet kuria Lietuvos upe, kuri yra tinkama vandens turizmui, galėsite pasimėgauti vandens čiurlenimo terapija, kurią pertrauks nebent paukščių čiulbesys. Tačiau toks pertraukimas labiau vertas vadinti akomponavimu, sukuriant ypatingą gamtos muziką.

Plaukdami baidarėmis ne tik pailsėsite, bet ir galėsite pasimankštinti. Irklavimas atims šiek tiek fizinių jėgų, tačiau taip sustiprins rankų raumenis, dėl ko galėsite jaustis tik stipresni, sveikesni. Dėl galimybės pasimankštinti baidarių nuoma ypač patraukli besirūpinantiems savo fiziniu pasirengimu ar norintiems atsikratyti papildomų kilogramų.

Renkantis upes vertėtų atkreipti dėmesį ne tik į plaukimo metu pastebėsimą grožį, bet taip pat ir upės sraunumą, įvairių kliūčių kiekį, mat netinkamas pasirinkimas gali būti nepavykusio poilsio priežastimi. Kai kuriose upėse pernelyg sunku irkluoti, dažnai tenka išlipti ir pernešti baidares, tad jei Jūsų tikslas atsipalaiduoti ir pasimėgauti plaukimu, o ne patirti ekstremalių pojūčių ir nusivaryti nuo kojų – tokios upės Jums tikrai netiks.

Tuo tarpu jei pasirinksite pernelyg lengvą upę, kurioje nėra daug vingių, jokių kliūčių ir dažnai teks plaukti plynais laukais, vėlgi nesidžiaugsite, o greit pajusite nuobodulį, ims atsibosti ir pats plaukimas. Rinktis upę reikia ypač atsakingai ir skiriant tam bent šiek tiek laiko, pasikonsultuojant su jau plaukusiais draugais ar kreipiantis pagalbos į baidares Jums nuomojantį asmenį.

Kuomet išsirinksite sau patinkančią upę, ja vingiuojantį maršrutą ir pasinaudosite baidarių nuoma, Jums teliks įveikti numatytą atstumą, įsijausti į plaukimą, pamiršti viską, kas sukasi galvoje ir ją apsunkiną bei irtis pirmyn, sustojant tik pasimėgauti vaizdais, pamankštinant kojas ar surengiant iškylą su kitais kartu plaukiančiais žmonėmis. Tai tikrai leis Jums išpešti maksimalią naudą iš pasiplaukiojimo baidarėmis, trumpo, tačiau efektyvaus poilsio, kuris paliks tiek įspūdžių, kad užteks visai darbo savaitei pratempti. Tad nedvejokite, griebkite savo kompiuterį, telefoną, susisiekite su nuomotoju ir pasinaudokite baidarių nuoma jau dabar, kol upėse dar nėra daug šio laisvalaikio modelio mėgėjų.