Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikime su Amerikos ir Lietuvos verslo tarybos (ALBC) misijos atstovais aptarė, kaip būtų galima dar labiau paskatinti abipusę prekybą ir ekonominius santykius, gerinti investicinį klimatą mūsų šalyje. Taip pat buvo aptarti Kinijos veiksmai Lietuvos atžvilgiu, galimas karo Ukrainoje poveikis šalies ekonomikai.
„Lietuva JAV laiko strategine partnere visose ekonomikos srityse ir yra labai suinteresuota stiprinti dar glaudesnius ekonominius ryšius, ypač Kinijai sustabdžius prekybą su Lietuva. Džiugu, jog kasmet daugėja Lietuvoje įsikuriančių JAV kompanijų, kurios ne tik investuoja, kuria darbo vietas mūsų šalyje, bet ir neša teigiamą žinią apie investicinį klimatą mūsų šalyje. Vien pernai Lietuva pritraukė 12 naujų investicinių projektų iš JAV. Norėdami dar sėkmingiau konkuruoti Europos ir pasaulinėje rinkose turime dar daugiau dėmesio skirti kvalifikuotos darbo jėgos ir talentų ugdymui, investicinės aplinkos ir darbo santykių gerinimui“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.
Pasak ministrės, tikėtina, jog COVID-19 pandemija gali neigiamai paveikti jau beveik nusistovėjusias verslo tendencijas pasaulyje – globalizaciją, automatizavimą ir tvarumą. Todėl siekiant, kad Lietuvos ekonomika toliau išliktų konkurencinga, reikalingi strateginiai pokyčiai.
„Būtini keli strateginiai veiksmai. Tai Lietuvos įmonių technologinis atsinaujinimas ir perorientavimas į aukštos pridėtinės vertės kūrimą, taip pat turime sukurti efektyvesnę inovacijų ekosistemą Lietuvoje, skaitmeninti viešąsias paslaugas ir užtikrinti skaidrią bei aiškią verslo aplinką. Daugiausia dėmesio skiriame investicijoms į Lietuvos informacinių, ryšių ir finansinių technologijų sektorius bei investuotojų lėšų pritraukimui gamybos ir gyvybės mokslų srityse. Šiems procesams yra svarbus JAV investuotojų ir verslo indėlis“, – sako A. Armonaitė.
Šiais metais į Lietuvą atvykusią JAV verslo misiją sudaro įmonių „Northrop Grumman“, „Jacobs“, „Oshkosh Defense“, „Palo Alto Networks“, „Strategic Staffing Solutions“, „Medtronic“, „Thermo Fisher Scientific“, „Citi“, “Lockheed Martin”, MSD atstovai.
2013 metais įsteigta Amerikos ir Lietuvos verslo taryba skatina abipusius verslo ryšius, suteikia Amerikos verslininkams bei Lietuvos ir JAV valdžios atstovams galimybę ginti savo interesus, susijusius su investicijomis ir prekybos plėtojimu.
JAV yra labai svarbi Lietuvos prekybos partnerė ir užima 6 vietą pagal prekybos apyvartą tarp 210 Lietuvos prekybos partnerių – abipusė prekių apyvarta tarp abiejų šalių 2021 metais siekė daugiau kaip 3,1 mlrd. dolerių. JAV yra 12-a pagal dydį investuotoja Lietuvoje ir 2-a pagal dydį investuotoja iš ne Europos šalių.
Pranešimą paskelbė: Mindaugas Grinius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija