Įvairūs

Aukščiausiojoje audito institucijoje – diskusija su Švedijos ekspertais e. valdžios tema

Gegužės 8–9 d. aukščiausiojoje audito institucijoje (AAI) lankosi ekspertai iš Švedijos, kurie su institucijos atstovais ir partneriais dalijasi savo žiniomis ir gerąja praktika e. valdžios tema.

Linčiopingo universiteto (Linköping University) atstovės dr. Mariana S. Gustafsson ir prof. Elin Wihlborg ir Malmės universiteto (Malmö University) lektorius dr. Tom Nilsson seminarų ir diskusijų metu pristato pagrindines e. valdžios Švedijoje kryptis, tikslus ir užduotis, nagrinėja viešųjų e. paslaugų naudojimosi statistiką, skaitmeninės įtraukties problemas. Bendrose diskusijose aptariama e. valdžios politika, jos problematika, nagrinėjami e. valdžios iššūkiai ir pagrindiniai rezultatai, atvirieji duomenys ir asmens duomenų apsauga. 

Iniciatyva organizuoti šį seminarą kilo po Švedijos instituto organizuotų mokymų jauniesiems profesionalams „Tvarus viešasis valdymas“. Jų metu buvo užmegztas kontaktas su Švedijos universitetų lektoriais, kurie sutiko surengti seminarą e. valdžios tema Lietuvos AAI.

„Švedijos ekspertų vizitas aktualus Lietuvoje vykstančių pokyčių kontekste: šiuo metu kuriamas valstybės informacinių išteklių valdymo modelis, įgyvendinamas Lietuvos atvirų duomenų portalo kūrimo projektas. Tikimasi, jog šie pokyčiai prisidės prie valstybės informacinių išteklių valdymo tobulinimo, platesnio duomenų atvėrimo. Todėl svarbu susipažinti su kitų šalių gerąja praktika e. valdžios vystymo ir e. paslaugų kūrimo srityse“, – sako Valstybės kontrolės Valdymo audito departamento direktorė Jurgita Grebenkovienė.

Pranešimą paskelbė: Aušra Pilkienė, Valstybės kontrolė