Įvairūs

Ateities komiteto Dirbtinio intelekto darbo grupės posėdyje bus aptartas dirbtinio intelekto keliamų iššūkių ir galimybių valdymas sveikatos sektoriuje

2024 m. vasario 29 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Kovo 5 d. Seimo Ateities komiteto Dirbtinio intelekto (DI) darbo grupė kviečia į posėdį, kuriame dalyvaus Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai ir VILNIUS EDIH atstovai. Posėdis vyks Seimo III rūmuose, K. Antanavičiaus salėje, pradžia – 11 val.

Dirbtinio intelekto (DI) technologijų diegimas medicinoje yra viena pagrindinių sveikatos apsaugos pasaulio tendencijų. Atsižvelgdami į naują skaitmeninių inovacijų pobūdį, ekspertai nesutaria dėl DI poveikio sveikatos priežiūrai.

Vieni teigia, kad DI gali pakeisti sveikatos priežiūros sistemą ir turės jai bendrą teigiamą poveikį, padidindamas pacientų diagnozių tikslumą ir priežiūros efektyvumą, tuo pačiu lemiant kokybinius gyvenimo pokyčius. DI daugeliu užduočių ir medicinos praktikos srityse jau pasirodė esąs geresnis nei apmokyti medicinos specialistai.

Tačiau egzistuoja ir kraštutinis priešingas (antrasis) požiūris, pagal kurį DI sistemos neigiamai paveiks paciento ir sveikatos priežiūros specialisto santykius, pablogins pastarojo įgūdžius, nustatys neteisingas diagnozes arba bus klaidingas sprendimų priėmimo procesas, taip pat bus netinkamai elgiamasi su pacientais. Kai kurie ekspertai prognozuoja neigiamas DI sistemų naudojimo pasekmes sveikatos apsaugos sistemoje, pradedant nedarbu ir baigiant grėsmėmis žmogaus teisėms, pavyzdžiui, privatumo praradimu, padidėjusiu šališkumu ir nelygybe bei skaitmeninių technologijų dominavimu žmonių atžvilgiu, galiausiai vedančiu į žmonių išnykimą.

VILNIUS EDIH atstovai pristatys pagrindines dirbtinio intelekto temas ir mokymus, kuriuose suteiktos žinios leistų juos pritaikyti Seimo narių darbe.

Parengė

Seimo Ateities komiteto biuro patarėja

Miglė Paulauskė, tel. (8 5) 209 6894, el. p. migle.paulauske@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija