Įvairūs

Archyvarai ir jų bendrakeleiviai kviečia į žygį „Praeitis ateičiai“

Lietuvos valstybės archyvai kartu su Pėsčiųjų žygių asociacija, pažymėdami modernios Lietuvos archyvų šimtmetį, kviečia individualiai ar su šeimos nariais leistis į žygį, nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. pėsčiomis įveikiant 16 km ar trumpesnį atstumą. Svarbiausias žygio tikslas – geriau pažinti savo kraštą ir taip simboliškai pažymėti šiemet minimus Archyvų metus.

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba kviečia archyvarų bendruomenę ir visus bendrakeleivius Lietuvoje bei plačią užsienio lietuvių bendruomenę nueiti pasirinktą atstumą pasirinktu maršrutu, taip simboliškai „sujungiant“ dvi Lietuvos valstybingumui svarbiausias datas – Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, ir Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šie individualiai ar su šeima nueiti kilometrai, nauji atradimai iki tol dar neišvaikščiotose apylinkėse gali tapti puikia paskata prisiminti ne tik garbingą Lietuvos praeitį, kuria taip didžiuojamės, bet ir dramatiškus, neretai netgi tragiškus mūsų valstybės raidos laikotarpius.

Šiais metais savo veiklos šimtmetį minintys valstybės archyvai, saugantys reikšmingiausią valstybės dokumentinį paveldą, kad jis išliktų ir ateities kartoms, juk irgi yra tarsi simbolinė jungtis tarp praeities ir ateities. Tad leiskimės į žygį kiekvienas atskirai – bet visi drauge!

Pėsčiųjų žygių asociacijos prezidentas Vidmantas Genys primena, kad pėsčiųjų žygiai yra ne tik prasminga ir turininga laisvalaikio praleidimo forma gryname ore, ypač dabar, kai daugelį gyvenimo sričių varžo karantino ribojimai, bet ir puiki galimybė išlikti fiziškai aktyviems, dar geriau pažinti savo miesto, kaimo ar miestelio apylinkes. Žygio dalyviai taisykles bei jau išbandytus įvairiausių atstumų maršrutus gali rasti interneto svetainėje www.pza.lt. Rinkitės jau esančius pėsčiųjų ir pažintinius takus arba patys atraskite saugius, vaizdingus maršrutus. Užsienyje gyvenantiems bendraminčiams, panorusiems prisijungti prie šios iniciatyvos, siūloma pasirinkti jau žinomą maršrutą.

Visų žygeivių prašoma laikytis visų saugumo taisyklių ir šiuo metu taikomų apribojimų – į žygį leistis po vieną arba tik su savo namų ūkio nariais, pasirinkti maršrutą, esantį gyvenamosios savivaldybės teritorijoje.

Šis žygis yra žygių ciklo „Vienui vieni“ 15-asis žygis. Dalyviai gaus diplomą – tereiks atsiųsti nueito maršruto nuotrauką elektroniniu paštu info@pza.lt.

Žygio koordinatorius, Lietuvos valstybės istorijos archyvo vyriausiasis archyvistas – Virginijus Jocys virginijus.jocys@lvia.lt.

Daugiau informacijos – www.pza.lt

Žygeiviai kviečiami dalytis žygio nuotraukomis socialiniame tinkle https://www.facebook.com/archyvarotarnyba.

Pranešimą paskelbė: Agnė Vilkišienė, Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba
Archyvarai ir jų bendrakeleiviai kviečia į žygį „Praeitis ateičiai“