Telefonai internetu
IT

Ar saugu pirkti telefoną internetu?

Turbūt pastebėjote tendenciją, kad mobilaus ryšio operatorių salonuose telefonai kainuoja brangiau nei internetinėse parduotuvėse. To priežasčių yra ne viena, tačiau tendencijos tokios, kad vis daugiau žmonių renkasi išmanųjį pirkti per internetą, o ne fizinėje prekybos vietoje. Taip pat populiaru ir rasti geriausią mobilaus telefono kainą internetu ir nuvykti į vietą, tačiau esmė tokia, kad didžioji dalis paieškų vyksta ne kur kitur, o interneto svetainėje. Bet ar taip pirkti telefoną patikima ir saugu, ar nenudegsite ir neliksite it musę kandę iškilus nesklandumams? Į tai ir pasistenkime atsakyti.

Patikima parduotuvė = sėkmingas pirkimo procesas

Kadangi internetinė erdvė yra virtualus darinys ir pasimatuoti ar pasitikrinti daiktą gali būti sudėtingiau ar net neįmanoma, tenka pasitikėti kitų žmonių atsiliepimais bei garantijomis iš pardavėjo. Jeigu parduotuvė yra žinoma, populiari, turi prekybos ar prekių atsiėmimo vietas, kontaktuoja su klientais bei padeda spręsti problemas ir konsultuoja, tai tokia internetinė parduotuvė tikrai neturėtų nuvilti.

Bėdos atsiras tada, kai pirksite iš nežinomos internetinės parduotuvės ir kažkas pvz. bus ne taip. Galbūt netyčia bus atsiųstas kitos spalvos modelis arba neatsargus kurjeris pažeis pakuotę. Kadangi tokios interneto svetainės neretai būna vieno žmogaus asmeninis verslas. Tokia operacija jam būna nuostolinga, todėl jie vengs keisti, dels, viskas truks labai ilgai, o, jeigu dar pirkote iš skelbimų portalo, netinkančios prekės niekas nepriims atgal…

Dėl to verta pasitikėti gerą reputaciją turinčiomis internetinėmis parduotuvėmis. Patikimą vardą užsitarnauti nėra lengva, todėl finansiškai naudinga rinktis žinomą internetinę svetainę savo išmanaus pirkimui.

Atvykite apžiūrėti, bet pirkite internetu

Jau minėjome, kad pirkti nemačius ir nelietus prekės gali būti kiek keblu. Ypač, kada kalbame apie išmanųjį telefoną, kuris kainuoja tikrai nemažai, tokios išlaidos jaučiasi ir nemaloni situacija kainuos ne tik pinigų, bet ir nervų.

Todėl pasinaudokite proga atvykti į prekybos vietas, nurodytas interneto svetainėje ir prekę apžiūrėkite. Neretai analogiškos prekybos vietos interneto puslapyje nurodyta speciali kaina būna žemesnė nei ta, kuri taikoma fizinėje parduotuvėje. Dėl to pirkėjai atvažiuoja į parduotuvę, išsirenka tai, kas jiems patinka ir čia pat užsisako prekę internetu, taip sutaupydami nemažą sumą.

Kokios jūsų garantijos?

Jeigu perkate telefoną iš žmogaus arba nelicencijuoto pardavėjo, negaunate pirkimo čekio ar sąskaitos bei kitų dokumentų, visų probleminių situacijų sprendimas priklausys tik nuo savitarpio supratimo. O jo, po to, kai paimami pinigai, dažnai nebelieka.

Jeigu turite pirkimą įrodančius dokumentus, o prekė tikrai brokuota, ne ta, kurią pirkote arba kitaip pažeista, jūsų teises gina LR įstatymai bei vartotojų teisių apsaugos komisija. Paprastai problemų su licencijuotais bei sąžiningais internetiniais mobiliųjų telefonų prekeiviais/parduotuvėmis tikrai nekils. Brokuotą daiktą galima grąžinti ir atgauti pinigus, pakeisti arba išimtiniais atvejais net gauti kompensaciją.

Paprastai nenorėdami gadintis reputacijos verslai elgsis geranoriškai. Nepaisant to, kad pirkote virtualioje prekybos vietoje, sprendimai bus efektyvūs realybėje ir jei būsite nepatenkinti, atgausite pinigus arba prekė bus pakeista nauja.