Tujos
Namams

Apsodinkime sodą

TujosŽmonės, pavargę nuo miesto triukšmo, smarvės ir margumynų, dažnai išsikelia gyventi arčiau gamtos – į kaimą ar kokį vienkiemį vidury laukų ar gūdžių girių. Ir kodėl gi ne? Gamtos ramuma ir fauna leis atsipalaiduoti tiek sielai tiek kūnui. Juk gamtoje viskas dera, nėra dirbtinių šviesų, čiulba sau paukštukai melodingai ir juk gera gyventi! Beje, nepamirškime, jog tokioje sodyboje teks ir įskurti. Pradžioje, pasistatyti namą ar atnaujinti seną. Tuomet, jau pilnai įsirengę namus tiek iš išorės, tiek iš vidaus, galime pasirūpinti ir aplinka. Išsikasti kūdrą, pasodinti kelias obelis, tujas, sausmedžius. Tiesiog priderinti aplinką prie savo grožio ir harmonijos suvokimo, kad kiekvieną rytą atsikėlę galėtume džiaugtis savo rankų darbu.

                  Ar kasime kūdrą? Žinoma! Vandens telkinys tik pagyvins aplinką! O jei dar ir žuvų užveisim – bus ką veikti šeštadieniais ir sekmadieniais, o ir svečiams bus pramoga. Išsikasti kūdrą rankomis užtruks nemažai laiko, tačiau visada galima pasisamdyti ir ekskavatoriaus vairuotoją su savo technika. Tokią kūdrą jis iškas greitai, tereikės palaukti, kol ji prisipildys vandens. Nepamirškite, kad pradžioje, kol susiformuos krantai, ant dugno kaupsis nuosėdos, tad gylio nepagailėkime ir kaskime bent 3 metrus. Taip ir deguonies žuvims bus daugiau žiemos metu.

                  Taigi, jau turime vandens telkinį. Dabar apsodinsime savo teritoriją medžiais. Koks gi sodas be vaismedžių? Lietuvoje populiaru sodinti obelis, kriaušes, vyšnias, slyvas. Gerai pagalvokite, kokių vaisių norite turėti ir tuos medelius sodinkite. Po kelių metų galėsite džiaugtis pirmuoju derliumi. Na o jei norime medžių tik dėl grožio, galime pasisodinti dekoratyvinių medžių sodinukų. Pavyzdžiui, prie įvažiavimo į kiemą puikiai tiks tujos. Šis visžalis medis – krūmas pagyvins vaizdą ir žiemos metu. Tujos Lietuvoje populiarios kaip sodybų puošmena. Taip pat sodą galima papuošti dekoratyviniais kadagių krūmais, galima pasodinti ąžuolų, uosį, jei tik yra noro. Kodėl gi neturėti nacionalinio medžio savo sode? Taip pat jums gali patikti ir riešutmedžiai. Pavyzdžiui, lazdynas ar graikinis riešutmedis – rudeniop ir riešutus galėsite patraiškyti.

                  Sodybos įrengimas yra ilgas, tačiau daug malonumo suteikiantis darbas. Savo rankomis sukurta aplinka tieks keliskart daugiau džiaugsmo, nei aplinka, sukurta samdytų žmonių. Tad griebkime kastuvą ir pirmyn į sodybą!