Įvairūs

Angliavandeniai – nuolat diskusijas keliantys organiniai junginiai

Mitybos pasaulyje angliavandeniai jie yra viena iš labiausiai prieštaringų temų.

Kai kurie mano, kad valgant mažiau angliavandenių, galima palaikyti gerą sveikatą ir norimas kūno linijas (ypatingai moterims). Tačiau yra ir kita stovykla – yra žmonių, kurie nori daugiau angliavandenių turinčios dietos. Tikriausiai, optimaliausias atsakymas šioms dvejoms stovykloms būtų saikas arba, kitaip tariant, balansas mityboje.

Sunku paneigti, kad angliavandeniai atlieka svarbų vaidmenį žmogaus organizme. Šiame straipsnyje bus pabrėžiamos pagrindinės jų funkcijos.

Angliavandeniai aprūpina jūsų kūną energija

Viena iš pagrindinių angliavandenių funkcijų yra aprūpinti organizmą energija.

Dauguma angliavandenių maiste, kurį valgote, prieš patenkant į kraują, yra virškinami ir suskaidomi į gliukozę.

Gliukozė kraujyje patenka į jūsų kūno ląsteles ir, paprastai tariant, yra paverčiama energija.

Jie taip pat gali kaupti gliukozės atsargas vėlesniam laikotarpiui

Jei jūsų organizmas turi pakankamai gliukozės dabartiniams poreikiams patenkinti, gliukozės perteklių galima laikyti kaip atsargas vėlesniam naudojimui.

Ši sukaupta gliukozės forma vadinama glikogenu ir daugiausia randama kepenyse ir raumenyse.

Kepenyse yra apie 100 gramų glikogeno. Šios sukauptos gliukozės molekulės gali būti išleistos į kraują, kad aprūpintų visą kūną energija ir padėtų palaikyti normalų cukraus kiekį kraujyje tarp valgymų.

Skirtingai nuo kepenų glikogeno, jūsų raumenyse esantį glikogeną gali naudoti tik raumenų ląstelės. Labai svarbu tai naudoti, atliekant didelio intensyvumo pratimus. Raumenų glikogeno kiekis kiekvienam žmogui skiriasi, tačiau jis yra maždaug 500 gramų.

Esant aplinkybėms, kai turite visą organizmui reikalingą gliukozės kiekį, o glikogeno atsargos yra užtektinos, jūsų kūnas gali paversti angliavandenių perteklių į trigliceridų molekules ir kaupti juos kaip riebalus.

Angliavandeniai padeda išsaugoti raumenis

Glikogeno kaupimas yra tik vienas iš kelių būdų, kaip jūsų organizmas užtikrina, kad jame užtektų gliukozės visoms savo funkcijoms atlikti.

Kai trūksta gliukozės iš angliavandenių, raumenys taip pat gali būti suskaidyti į amino rūgštis ir paversti gliukoze ar kitais junginiais energijai gaminti.

Akivaizdu, kad tai nėra idealus scenarijus, nes raumenų ląstelės yra labai svarbios kūno judėjimui. Didelis raumenų masės praradimas buvo susijęs su prasta sveikata ir didesne mirties rizika.

Taigi, su saiku vartojami angliavandeniai nėra blogis – anaiptol. Intensyvias treniruotes turintiems sportininkams rekomenduojama pasirūpinti pakankamu kiekiu angliavandenių savo dietoje. Angliavandeniai internetu – puikus ir greitas būdas gauti angliavandenių, kurie aprūpins jūsų kūna energija treniruočių (ir ne tik) metu.

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats