Įvairūs

ABB pastato teritorijoje pradėjo veikti nauja saulės elektrinė ir papildomos elektromobilių įkrovimo stotelės

Vasario 8 d. pažymėjome naujos saulės elektrinės ir papildomų elektromobilių įkrovimo stotelių ABB pastato teritorijoje, Vilniuje atidarymą. Naujai veikianti saulės elektrinė, turinti 50 kW galios saulės energijos sistemą, sumažins mūsų metinį elektros energijos poreikį apie 32 proc. Be to, nuo šiol turėsime papildomų 14 lėto ir 1 greito elektromobilių įkrovimo stotelių.

„Sveikiname mūsų komandą Lietuvoje! Tai itin svarbus ABB žingsnis link tvaresnių biurų Baltijos šalyse. ABB skatina taikyti gerąsias tvarias praktikas, todėl tikimės, kad mūsų pavyzdžiu seks ir kitos įmonės“, – teigia ABB holdingo vadovė Baltijos šalyse Signe Nurms.

ABB elektros variklių ir pavarų verslo vadovas Lietuvoje Justinas Pesliakas taip pat atkreipia dėmesį į ABB principo „walk the talk“ svarbą. „Kaip mes jau žinome, pasaulis akistatoje prieš didžiulius iššūkius, susijusius su aplinkosauga ir klimato kaita. Todėl mes, kaip atsakinga globali organizacija, įsipareigojame mažinti neigiamą mūsų veiklos poveikį aplinkai. Būdami technologijų ir rinkos lyderiai, padedame ne tik savo klientams siekti jų tvarumo tikslų, bet ir patys turime ambicingų planų, kuriuos siekiame įgyvendinti iki 2030 m. Ši investicija į saulės energiją ir elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą yra tik vienas iš mūsų žingsnių tvaresnės ateities link“ – sako Justinas Pesliakas.

Signe Nurms priduria, kad sprendimas investuoti į saulės elektrinę ir papildomas elektromobilių pakrovimo stoteles buvo priimtas atsižvelgiant į globalią ABB tvarumo strategiją. „ABB įsipareigojo pasiekti „Net Zero“ tikslus iki 2050 m., o tai gali būti įgyvendinta sumažinus išmetamo CO2 kiekį 80 proc. iki 2030 m., o iki 2050 m. – 100 proc. Saulės energija yra vienas optimaliausių būdų pasiekti šių tikslų. Žinoma, mūsų pastato teritorijoje esančios elektromobilių įkrovimo stotelės prisideda siekiant nulinio emisijų balanso. Nors šie veiksmai yra didelis žingsnis į priekį, tai ne galutinė stotelė, nes mes ir toliau sieksime tobulėti šioje kelionėje“.

Naujoji saulės elektrinė įrengta atsižvelgiant į griežčiausius ABB tvarumo standartus. Tai reiškia, kad saulės elektrinė bus ne tik energijos šaltinis, bet ir pavyzdys, kaip naudoti švarias technologijas ir mažinti į aplinką išmetamą CO2  kiekį. Mūsų saulės elektrinė, turinti 50 kW galios saulės energijos sistemą, sumažins mūsų metinį elektros energijos sunaudojimą apie 32 proc., kurią galima palyginti su 3650 kg CO2 išmetimu per metus. Saulės panelėms suteikiama 20 metų garantija, inverteriui – 5 metų garantija, o elektrinės konstrukcijai – 15 metų garantija.

Kas liečia papildomas elektromobilių pakrovimo stoteles, įrengta 1 DC (Direct Current) 90kW greito įkrovimo stotelė bei 7 taškai su galimybe pajungti 14 lėto įkrovimo stotelių. Visa ši įranga leis mums įkrauti elektrinius automobilius greitai ir patogiai.

ABB tvarumo strategija skatina visuomenę mažinti į aplinką išskiriamo CO2 kiekį, įpareigoja bendradarbiavimą su klientais, siekiant taikyti tvaresnes darbo praktikas visoje tiekimo grandinėje bei produktų gyvavimo cikle. Be to, ABB aktyviai bendradarbiauja su tiekėjais ir bendruomene siekiant skatinti socialinę atsakomybę. Mūsų organizacija akcentuoja tvarumo principus ir veikia sąžiningumo bei skaidrumo pagrindu.

ABB grupės tvarumo tikslai, kuriuos siekiama įgyvendinti iki 2030 metų:

  • Prisidėti prie visuomenės vystymosi, kuris mažintų CO2 emisijas.
  • Taupyti ir išsaugoti gamtos išteklius.
  • Skatinti socialinę atsakomybę ir bendruomenės gerovę.

Daugiau apie ABB tvarumo strategiją.

ABB yra pasaulinė elektrifikacijos ir automatizavimo technologijų lyderė, kuri skatina tvaresnę ir išteklius tausojančią ateitį. Bendrovės sprendimai apjungia inžinerines žinias ir programinę įrangą tam, kad būtų  optimizuota gamyba, elektrifikacija, veikla ir judėjimas. ABB patirtis siekia virš 140 metų, o daugiau nei 105 000 ABB darbuotojų skatina inovacijas, kurios greitina pramonės transformaciją. new.abb.com/lt

Pranešimą paskelbė: Ieva Straupaitė-Jankauskienė, ABB

ABB pastato teritorijoje pradėjo veikti nauja saulės elektrinė ir papildomos elektromobilių įkrovimo stotelės


ABB pastato teritorijoje pradėjo veikti nauja saulės elektrinė ir papildomos elektromobilių įkrovimo stotelės


ABB pastato teritorijoje pradėjo veikti nauja saulės elektrinė ir papildomos elektromobilių įkrovimo stotelės


ABB pastato teritorijoje pradėjo veikti nauja saulės elektrinė ir papildomos elektromobilių įkrovimo stotelės