Įvairūs

A. Armonaitė: „Suomijai ir Švedijai tapus NATO narėmis, Lietuvoje bus dar saugiau investuoti“

Baigus Švedijos ir Suomijos prisijungimo prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) procedūras, gerokai išaugs saugumas visame Baltijos regione, o esami ir potencialūs investuotojai bus kviečiami dar aktyviau plėsti veiklą Lietuvoje. Mūsų šalis jau dabar pritraukia vis daugiau investicinių projektų iš skirtingų valstybių – tai prisideda prie tvaresnio augimo ir padeda Lietuvai tvirtinti pozicijas pasaulio mastu.

„Prisijungti prie NATO nusprendusios valstybės į šią organizaciją ateina labiau ne kaip saugumo vartotojos, o kaip tiekėjos, turinčios modernias ir gerai organizuotas karines pajėgas – tai reikšmingai padidins saugumą visame Baltijos jūros regione. Kartu Lietuva tampa dar saugesne šalimi investicijoms nei buvo iki šiol. Valstybės pritrauktų tiesioginių užsienio investicijų suma vien šių metų pirmąjį pusmetį siekė per 252 mln. eurų ir turime ambicingų planų šiuos skaičius didinti ateityje“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Šiandien Seimas ratifikavo 2022 m. liepos 5 d. Briuselyje pasirašytus Šiaurės Atlanto sutarties protokolus dėl Švedijos Karalystės ir Suomijos Respublikos prisijungimo prie NATO. Šioms šalims išreiškus valią prisijungti prie NATO ir sėkmingai įgyvendinus pirmuosius proceso etapus, ratifikuoti sutarties protokolą turės visų 30-ies aljansui priklausančių valstybių parlamentai.

Nepaisant šiuo metu sudėtingos geopolitinės padėties Europoje, Lietuva išlieka patraukli užsienio investuotojams. Vien per pirmąjį šių metų pusmetį į Lietuvą atėjo 15 naujų užsienio investuotojų, dar 16 žada plėtrą. Skaičiuojama, kad tai sukurs daugiau kaip 3 tūkst. darbo vietų.

Per visus 2021-uosius metus VšĮ „Investuok Lietuvoje“ patvirtino 49 tiesioginių užsienio investicijų (TUI) projektus – tai 4 daugiau nei iki tol buvęs geriausias rezultatas (2019 m.).  Dar 22 Lietuvoje jau veikiančios įmonės pernai patvirtino plėtros projektus.

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Grinius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija