Įvairūs

A. Armonaitė su Taivano ministre aptars naujus bendradarbiavimo projektus (komentarai žiniasklaidai)

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė trečiadienį su į Lietuvą atvyksiančia Taivano skaitmeninių reikalų ministre Audrey Tang aptars naujus galimus abipusio bendradarbiavimo projektus, taip pat pažangą vykdant ankstesnius susitarimus.  

Daugiausia dėmesio ketinama skirti skaitmeninio raštingumo ugdymui, skaitmeninimui, finansinėms technologijoms ir inovacijų diegimui viešajame sektoriuje.  

Numatyta, kad vizito metu bus pasirašytas susitarimo memorandumas tarp Inovacijų agentūros ir Taivano atstovų dėl bendradarbiavimo ugdant Lietuvos regionų moksleivių ir mokytojų skaitmeninius įgūdžius bei skaitmeninių technologijų diegimo atliepiant augančius skaitmeninio verslo poreikius.  

„Kolegoms iš Taivano galime pasiūlyti konkrečias dvišalio bendradarbiavimo sritis tiek su institucijomis, tiek su verslo atstovais. Smagu, kad susitarimo memorandume numatoma ne tik ugdyti mūsų moksleivių ir mokytojų skaitmeninį raštingumą, bet ir keitimasis talentais, stažuočių programos – tai sudarys galimybes jauniems specialistams įgyti tarptautinės patirties pirmaujančiose technologijų inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos įmonėse“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.  

Taip pat planuojama aptarti Lietuvos ir Taivano galimybes dalyvauti trišaliuose projektuose, pavyzdžiui, vykdant Ukrainos atstatymo darbus. Lietuva turi daugiau patirties statybų sektoriuje, o Taivanas – skaitmenizuojant, diegiant kompiuterinę įrangą.  

Žiniasklaidos atstovams:  

Susitarimo memorandumo pasirašymas numatytas Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje trečiadienį, sausio 11 d. 9 val. 35 min. Po pasirašymo A. Armonaitė, A. Tang ir Inovacijų agentūros direktorė Romualda Stragienė atsakys į žiniasklaidos klausimus. 

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Grinius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija