Įvairūs

200 mln. JAV dolerių vertės Taivano fondas pristato savo veiklą Lietuvoje

Šiandien, gegužės 10 d., 10 val. vyks Taivano atstovybės Lietuvoje ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos organizuojamas renginys, kurio metu verslui bus pristatytas Taivano įsteigtas 200 mln. JAV dolerių vertės Vidurio ir Rytų Europos investicijų fondas, verslo finansavimo galimybės.  

Naujasis investicijų fondas, kurį nuo kovo mėnesio valdo 2017 m. įkurta rizikos kapitalo įmonė „Taiwania Capital“, skirtas sustiprinti verslo investicijas, pramonės partnerystę ir bendradarbiavimą tiekimo grandinėje tarp Taivano ir Vidurio bei Rytų Europos šalių.  

„Šis investicinis fondas labiausiai orientuotas į sritis, kurios laikomos strateginėmis Lietuvos ir Taivano  bendradarbiavimo sritimis bei gamybos ir prekybos plėtrai. Tai puslaidininkių, lazerinės optikos, biotechnologijų, kosmoso, fintech, elektromobilių, išmaniosios gamybos, programinės įrangos kūrimo ir išmaniojo miesto sprendimai, o tuo užsiimantys verslai jau artimiausiu metu galės teikti paraiškas finansavimui“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė.  

„Taiwania Capital“ viso valdo 4 fondus, kurių bendras investicijų portfelis siekia 465 mln. JAV dolerių. Iki šiol „Taiwania Capital“ yra investavusi į 51 bendrovę visame pasaulyje. „Taiwania Capital“ turi biurus Taivane ir JAV, planuoja biurus steigti Vidurio ir Rytų Europoje.  

Numatyta, kad 60-80 proc. Vidurio ir Rytų Europos fondo lėšų bus skirta Lietuvai, Čekijai ir Slovakijai. Bendrų įmonių kūrimui,  investicinių projektų plėtrai ir didelės apimties projektams numatytos 10-20 mln. JAV dolerių investicijos, o startuoliams ir naujai kuriamoms įmonėms – nuo 2 iki 10 mln. dolerių. Skelbiama, kad visas investicijų derinimo procesas trunka nuo 2 iki 6 mėnesių.  

Anglų kalba vyksiantis renginys bus tiesiogiai transliuojamas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje gegužės 10 d., nuo 10:00 val.

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Grinius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija