Įvairūs

1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: žaliosioms inovacijoms – 5 mln. eurų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 5 mln. eurų kvietimą, kuriuo siekiama skatinanti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Tai dar viena priemonė iš suplanuoto 1 mlrd. eurų plano skatinti Lietuvos ekonomiką.  

Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui visoje Lietuvoje, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas. 

„Energijos kainų šuoliai parodė, kad žaliosiomis inovacijomis grįstas ir nuo iškastinio kuro nepriklausomas verslas yra atspariausias ir turi užtikrintą ateitį. Orientuotis į žaliąją kursą reikia mums visiems – turime visas priemones, kad pakeistume šitą situaciją, o Lietuvos ekonomika būtų stipresnė, tvaresnė ir atsparesnė įvairiems trikdžiams“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

„Kuriantieji ir diegiantieji aplinkai palankius produktus galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama, o iš viso planuojama finansuoti 97 projektus“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė. 

Finansavimas bus skiriamas smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuris sukurs arba iš esmės patobulins aplinkai palankų produktą, savo įmonėje įdiegs arba rinkai pateiks aplinkai palankų produktą arba savo įmonėje pradės naudoti aplinkai palankų produktą. 

Numatomas finansavimo intensyvumas – iki 95 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. 

Išsamias kvietimo sąlygas galima rasti tinklapyje esinvesticijos.lt. Paraiškas priima Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA).

Lietuvos ekonomikai stiprinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė beveik 1 mlrd. vertės planą. Iki 2023 m. pabaigos numatyta paskelbti kvietimų už 365 mln. eurų verslui, inovacijoms ir investicijoms skatinti, už 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmenizavimui, už 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai skatinti.

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Grinius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija