Psichologija
Įvairūs

Žmonių psichologija ir bendravimo pokyčiai

Ar pastebėjote, kad žmonės tapo uždaresni? Jie sunkiau bendrauja. Jiems yra kur kas sudėtingiau užmegzti pokalbį, prieiti, pasisveikinti ar pasiteirauti juos dominančio klausimo. Žmonių psichologija pasikeitė. Jie susvetimėjo. Ir nors puikiai suprantama, kad negalima absoliutinti, labai didelei visuomenės daliai šiuos teiginius būtų galima pritaikyti. Deja, bet realybė yra būtent tokia. Tam labai didelės įtakos turėjo ir tebeturi internetinės technologijos ir jų sukuriama galimybė bendrauti per atstumą.

Galbūt ir jūs retkarčiais pastebite, kad realų bendravimą mieliau iškeičiate į virtualų? Be abejo, galbūt tokį savo pasirinkimą pateisinate laiko trūkumu ar tiesiog teigiate, kad tai yra patogiau ir greičiau? Kad ir kaip bebūtų, akivaizdu, jog palengva tokiu būdu žmonės susvetimėja ir galiausiai virtualų bendravimą ima vertinti kaip visiškai natūralų ir puikiai suprantamą procesą.

Deja, bet tai nepadeda sukurti artimesnio ryšio tarp žmonių. Būtent dėl to labai daug žmonių yra vieniši ir teigiantys, kad jiems niekuomet nepavyks susirasti antrosios pusės. Tačiau ko daugiau galima tikėtis, kai didžiąją dienos dalį žmogus praleidžia sėdėdamas priešais savo kompiuterį ar naudodamasis mobiliuoju telefonu ir visiškai pamiršdamas realų bendravimą? Visiškai natūralu, kad jei žmogus yra intravertas ir vis dažniau bendravimą perkelia į virtualų pasaulį, anksčiau ar vėliau turės susidurti su liūdna realybe – vienatve ir nemokėjimu bendrauti realybėje.

Norint to išvengti, reikia kuo dažniau bendrauti su savo draugais ir artimaisiais. Taip pat megzti naujas pažintis ir socializuotis. Nepamirškite reguliariai susitarti dėl susitikimų. Be to, jei artimas draugas, kurį seniai matėte, jums pagaliau pasiūlė susitikti puodeliui kavos – neignoruokite pasiūlymo ir pasistenkite bent valandėlei susitikti. Nors tai pareikalaus šiek tiek jūsų laiko, galite būti tikri, kad sukursite tvirtesnius ryšius ir pajusite gyvenimo pilnatvę.

Taigi, neatidėliokite to, kas yra svarbu jūsų gyvenimo kokybei. Imkitės teigiamų permainų. Daugiau dėmesio skirkite realiam bendravimui. Nors tai pradžioje jums gali būti pakankamai sudėtinga (ypač tuomet, jei daug metų buvote pratę bendrauti internetu), vis dėlto ilgainiui suprasite, kad tai suteikia jums daugiau teigiamų emocijų ir stiprina pasitikėjimą savimi.