vasarinės padangos
Laisvalaikis,  Paslaugos,  Pirkiniai,  Transportas

Vasarinės padangos ir jų keitimas

vasarinės padangosKai oras už lango atšyla ir nuo kelio baigia tirpti paskutiniai ledokšniai, pamažu pradeda ateiti naujas vasarinių padangų keitimo sezonas. Lietuvoje šiltuoju metų laiku automobilį draudžiama eksploatuoti su dygliuotomis žieminėmis padangomis, todėl vietoj jų dažniausiai yra montuojamos vasarinės padangos. Tokio tipo padangos turi daug geresnį sukibimą su įkaitusia asfalto danga, todėl vasaros sezono metu tai sąlygoja saugų ir patikimą transporto priemonės valdymą kelyje.

Lietuvoje nuo balandžio 1 d. iki lapkričio 10 d. visi lengvieji automobiliai, sunkvežimiai ar kitos transporto priemonės privalo būti eksploatuojamos su vasarinėmis arba universaliomis padangomis, kurių protektoriaus gylis nebūtų mažesnis nei 1,6 mm. Ir nors kelių eismo taisyklės nedraudžia vasarą miesto keliais važinėti su paprastomis žieminėmis padangomis, tai būtų ekonomiškai nenaudingas pasirinkimas vairuotojams, kadangi žieminių padangų struktūra suteikia joms savybę greičiau dėvėtis šiltuoju sezono metu. Jei nuspręsite nekeisti senų padangų į vasarines, greičiausiai jos nebebus tinkamos kitam sezonui.

Bendru atveju, vasarinės padangos yra rekomenduojamos tuomet, kai oras pasiekia +7 ar daugiau laipsnių temperatūrą. Tokia aplinkos šiluma suteikia geriausias savybes vasarinėms padangoms. Tai reiškia, jog jos turi geriausią sukibimą tiek su sausa, tiek su drėgna kelio danga. Tokios padangos keliu riedės daug patikimiau, jos bus saugesnės bei daug tylesnės. Vairuotojui visa tai yra labai svarbu, kadangi nuo to priklauso visas automobilio valdymas kelyje bei jo stabilumas ir komforto jausmas. Būtent dėl šių priežasčių žmonės senas padangas atnaujina naujomis, kas leidžia jiems užtikrinti saugumą ir vairavimo malonumą bet kokiame kelio ruože.

Kad padangos tarnautų ne vieną sezoną, jas reikia tinkamai ir laiku keisti, prižiūrėti bei sandėliuoti. Kuo labiau šias padangas veiks atmosferos poveikis, tuo greičiau jos susidėvės ir praras savo funkcionalumą. Padangas keiskite laiku, prižiūrėkite jas tinkamai bei įsigykite tik kokybiškų gamintojų produktus. Taip nereikės nusivilti, o prekė atneš daugiau naudos nei vargo.

Taigi, galima teigti, jog pats ekonomiškiausias ir komfortiškiausias padangų pasirinkimas šiltuoju sezono metu yra vasarinės padangos. Jos suteikia ženklų pranašumą kelyje, sumažina triukšmą bei pagerina automobilio valdymą įvairios dangos keliuose.