Sveikata

Skoliozė: viskas, ką reikia žinoti

Skoliozė yra tokia liga, kuri dažniausiai pasireiškia vaikystėje arba ankstyvais paauglystės metais. Jaunam žmogui dar visas gyvenimas prieš akis, todėl skoliozė turi būti  gydoma neatidėliotinai ir sutelkus dėmesį į maksimalų teigiamą rezultatą. Šiek tiek plačiau apie tai.

Dėl skoliozės stuburas kreivėja į vieną pusę. Kreivumas gali atsirasti bet kurioje stuburo dalyje, tačiau medikų praktika rodo, jog stuburas dažniausiai krypsta viršutinėje stuburo arba apatinėje nugaros dalyje. Skoliozė ne visada yra pastebima, tad jau suaugęs žmogus gali pakrypti į vieną pusę arba turėti nelygius pečius bei klubus. Tad tėvams primygtinai rekomenduojama, jeigu tik įtarėte jog jūsų vaikui skoliozė, nedelsdami  kreipkitės į gydytojus. Atsarga gėdos nedaro, o savo atžalas galite išgelbėti nuo rimtų sveikatos problemų ateityje.

Tad koks taikomas skoliozės gydymas? Spręsdamas dėl gydymo galimybių gydytojas pirmiausia atsižvelgs į keletą faktorių. Mergaitėms ir vėliau moterims skoliozė pasireiškia dažniau ir liga būna sunkesnės formos. Iškrypimo kreivės tipas gali turėti svarbią reikšmę ligos gydymui. S formos kreivės būna būdingos sergantiems adiopatine skloliozės forma, o C forma daugiau būdinga neuromuskulinei skoliozei. Jeigu kreivė siekia 25-40 laipsnių, gydytojas rekomenduos tvirtinimą. Jeigu kreivė dar didesnė, gali prireikti operacijos.

Tolimesniam gydymui didelę reikšmę turi kaulų branda. Pablogėjimo rizika stipriai sumažėja, jeigu žmogaus kaulai jau yra nustoję augti. Tuo tarpu, augančiam vaikui bus efektyvesni breketai.

Skoliozei gydyti dažnai pasitelkiama pratimų terapija. Visi jie lygina stuburą, krūtinės ląstą, pečius ir dubenį. Pradėjus skoliozės gydymą, vaikai į mokyklą jau gali grįžti po kelių savaičių, o sportuoti po 3-5 mėnesių. Tokie prevenciniai suvaržymai tiesiog leidžia apsidrausti nuo nelaimingų atsitikimų ir užtikrina, jog gydymas bus efektyvesnis.