Paslaugos

Šarvojimo salė Vilniuje ir kitos laidojimo paslaugos

Laidojimo tradicijos Lietuvoje yra labai senos, todėl netekus artimo žmogaus, daugelis iki tol neorganizavę laidotuvių, ieško pagalbos, kad viskas būtų paruošta tinkamai. Pirmiausia ieškoma šarvojimo salė Vilniuje ar kitame mieste, o kartu ir kitos papildomos paslaugos, kurias gali pasiūlyti laidojimo biuras. Ką reikėtų žinoti renkantis šias paslaugas?

Kokia turėtų būti salė?

Svarbiausias kriterijus, į kurį reikėtų  atsižvelgti, renkantis šarvojimo salę, tai yra geografinė vieta. Reikėtų rinktis salę tokioje vietoje, kur būtų patogi Jums ir artimiesiems atvykti į šarvojimą bei iš jos turėtų būti patogu ir netoli velionį palydėti į paskutiniąją jo kelionę. Todėl šarvojimo salės Vilniuje yra išsidėsčiusios įvairiose miesto zonose. Galite rinktis tą, kuri atrodo patogiausioje vietoje.

Taip pat reikėtų iš anksto pasidomėti salės dydžiu. Jis turėtų būti toks, kad užtektų vietos ne tik karstui,  bet ir visiems artimiesiems, kurie ketina didžiąją laiko dalį praleisti šarvojimo salėje. Lietuvoje įprasta prie velionio budėti dieną  arba dvi. O paskutinę dieną prieš laidotuves susirenka visi artimieji ir giminaičiai, todėl salė turėtų būti tokia, kad tilptų visi.

Kokias papildomas paslaugas rinktis?

Dažniausiai laidojimo biurai teikia visas laidojimui reikalingas paslaugas. Tai reiškia, kad į juos galite kreiptis ne tik jeigu reikalinga šarvojimo salė Vilniuje, bet taip pat jeigu nežinote, kaip pasirūpinti kitais svarbiais laidotuvių reikalais. Laidojimo biurai netgi gali pasirūpinti kūno kremavimu. Tai labai populiarėjanti paslauga Lietuvoje. Atvežtą urną nebūtina laidoti iš karto. Kai kurie laidojimo biurai jau teikia urnų saugojimo paslaugas, jeigu laidotuves dėl įvairių priežasčių teko atidėti.

Kokių tradicijų galima atsisakyti?

Keičiantis laikams, keičiasi ir kai kurios laidojimo tradicijos. Nors Lietuvoje jos yra gana konservatyvios, tačiau dėl įvairių priežasčių, laidotuvės jau nebe tokios liūdnos ir jose atsiranda naujų tradicijų.

Pavyzdžiui, didmiesčiuose šiandien šarvojimas nebevyksta įprastas dvi dienas, kai velionis laidojamas  tik trečią dieną. Labai dažnai laidotuvės vyksta jau kitą dieną po šarvojimų. Taip pat po truputį nyksta paprotys budėti prie velionio visą naktį kaip ir tradicija būtinai giedoti prie karsto. Šiandien  gyvą giedojimą keičia garso įrašai, o ne retai jau galima išgirsti ir ne giesmes, o velionio mėgstamos muzikos įrašus.

Be to, kai Lietuvoje buvo stipriai ribojamas žmonių,  galinčių dalyvauti laidotuvėse, skaičius, stipriai išpopuliarėjo anksčiau retai naudojama laidotuvių biurų teikiama paslauga – šarvojimo ir laidotuvių stebėjimas per atstumą. Ši paslauga šiandien užsakoma daug dažniau.